__________ Шоңғалова Г.Б. ____________ Борисова Р.П.  
 Жалтыр №2 орта мектебі.
  Қазақ тілі мұғалімі.
            | р/с | Тақырыбы:  Негізгі мақсаттар.  Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) | Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері | Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы 
 
 | Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) | Қазақ тілі пәнінде қиындықтар   тардың алдын алу   
 
 | Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы | 
  | Негізгі мақсаты:  Оқушыларға Сын есім. Етістіктер және оның түрлері жайында толық мағлұмат беру.Сауатты жазуға жетелеу..Алатын білімдерін, өмірмен байланыстыру арқылы жүзеге асыру.Бір шешімге келетіндей,ойын толық жеткізе алатындай,сыни тұрғыдан ойлауға негіздеу. | 
  | 1 - сабақ | Тақырыбы:  Жануарлар. Етістік. 
  Мақсаты:   Сын есім. Етістіктің сөз табына жататындығын,оның іс-қимылды білдіретіндігі туралы толық мағлұмат алады. | - «Төрт түлік» арқылы топқа бөлу; ассоцияция жазу; - жеке, топпен жұмыс; Постер жасау 
 | - Өзін-өзі бағалау; - өзара бағалау; - топтық бағалау; -критериалды бағалау; - смайликтер арқылы бағалау; 
 | «Ойқозғау»Сөзжұмбақ шешу Сын есім, етістікке байланысты алған мәліметтерін топ болып постер жасау арқылы топ алдында қорғау,  сабақтан алған әсерлерін эссе түрінде жаздыру арқылы тапсырма беремін | Ынталандыру арқылы, көшемет көрсету, бағалау арқылы, мадақтау арқылы .. | Оқушылармен жұмыс жасау барысында олардың жауаптарын бақылау арқылы . Кері байланыс парақшалары арқылы, критерийлі бағалау арқылы бекітемін.   
 | 
  | 2-сабақ | Тақырыбы Үй жануарлары. Мақсаты: Сын есімді, Дара және күрделі етістіктің негізгі мазмұнын түсінеді.Сұрақ қою арқылы бір-бірінен ажыратата алады.. 
 
 | 
 - Тренинг арқылы топқа бөлу;   - «СТО» стратегиясы арқылы мазмұнын игерту; - жеке, жұптық,   - топтық жұмыс;    
 | Берілген тапсырманы орындау барысында әр топқа бағалау парағы таратылып, бір бірін ұпай арқылы бағалайды. 
 |  "СТО"стратегиясы арқылы , түсініп, өз тобына келгенде ойларын жеткізе білу | - Екі жұлдыз, бір тілек; - ынталандыру; - бағасыз бағалау; -бақылау жүргізу арқылы | Кері байланыс арқылы, мәтінмен жеке, жұппен, топпен жұмыс жасау барысында; оқушылардың жұмысын сырттай бақылау барысында; рефлексия жасату арқылы; бағалау парағы арқылы. | 
  | 3-сабақ | Тақырыбы: Малдың пірі. Болымды және болымсыз етістік. Мақсаты: Болымды және болымсыз етістік жайлы түсінік беру.Оларды күнделікті өмірде пайдаланып жүрген сөздері арқылы дәлелдейді.. 
 | Тренинг:   - «Түрлі түсті кәмпиттер» арқылы топқа бөлу; - сыни ойлау; - топтық, жұптық, жеке жұмыс түрлері; - презинтация; - диалогты оқыту; - критериалды бағалау; | Бағалау    «Бағдаршам» Бақылайды, бағалайды  Қызыл түс-5 Жасыл түс -4 Сары түс -3 (жапсырту)      
 
 
 | Әр топқа әртүрлі тапсырма беріледі . | - Екі жұлдыз, бір тілек; - ынталандыру; - бағасыз бағалау; -бақылау жүргізу арқылы | 
 | 
  | 4-сабақ | Тақырыбы: Аңдар Қайталау Мақсаты .Етістік және оның түрлері жайында алған білімдерін бекітіп,қайталау.Алған білімдерін тапсырмалар орындау кезеңдерінде дәлелдейді. | - «Базарлық» тренингі арқылы топтарға бөлу - жеке, жұппен, топпен жұмыс; - эссе «Көктем мерекелері. | Бақылау парағындағы ұпайларды есептеп ,жоғары ұпай жинаған баланы мадақтау. 
 | ДЖИГСО стратегиясы арқылы әр топқа мәтінді бөліп, тапсырма беріледі.   
 
 | - Екі жұлдыз, бір тілек; - ынталандыру; - бағасыз бағалау; -бақылау жүргізу арқылы | - критериалды бағалау парақтары арқылы;   - оқушылардың сабақ барысында белсенділігі арқылы; - Мәтінмен, жеке, топпен жұмыс жасауда; - ассоцияция арқылы; |