| Сабақ тақырыбы | Әжем мейірімді. 
 | 
  | Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары   |  2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау | 
  | Сабақтың мақсаттары | Барлығы: иллюстрация/ суреттер/сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап береді. 
 | 
  | Көбі: сұраулы сөйлем құрастыру үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолданады. 
 | 
  | Кейбірі: сөйлеу барысында көптік/тәуелдік/септік жалғауларын қолданады. 
 | 
  | Күтілетін нәтиже | Қазақша өз әжесі жайлы айтады, қарапайым сөйлеу үлгілері негізінде әжесін сипаттайды, сыныптастарына әжесін таныстарыды. 
 | 
  | Жаңа сөздер: | Мейірімді, ақылды, ерекелетеді 
 | 
  | Сабақта қолданылатын материалдар: | Интерактивті тақта, слайдтар, тақырыпқа қатысты суреттері, плакат, маркерлер, А4 парағы, желімқағаздар (стикерлер). 
 | 
  | Оқыту әдістері: | Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы, сергіту жаттығуы. 
 | 
  | Дереккөздер: | Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік 
 | 
 
      | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  | Оқушыларға   психологиялық ахуал туғызу | Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «шаттық шеңбері» тренинг өткізеді. 
 | Оқушылар «Шаттық шеңбері» тренингігің негізінде сәлемдеседі, бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.   | 
  | Өткен сабақты тексеру | Үй тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. | Үй тапсырмасын айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. 
 | 
  | І. Қызығушылықты ояту | Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында ой шақыру сұрақтарын қояды: -Үлкен отбасында әр адамның өз орны бар. Ал, отбасында бәрінен жасы үлкен, ақыл-кеңес айтатын, бәріне қамқор адам бар. Ол кім, балалар? Сендердің әжелерің бар ма? Сипаттап беріңдерші. 
 | Әр оқушы тақтада ілулі тұрған плакатқа маркермен өз түсінігін жазады. | 
  | ІІ. Мағынаны тану | 1.Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. 
 | Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. | 
  | Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады. 
 | Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. | 
  | 2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. Оқулықтағы мәтінді оқытады, қайталатады. 
 | Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді оқиды, сұраққа жауап береді. 
 | 
  | 3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Оқылым. Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатады. | Оқылым. Айтылым. Мәтінді оқиды. Әр сөйлемге сұрақ қояды. 
 | 
  | Ә) Жазылым. Айтылым. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатады. | Жазылым. Айтылым. Үлгі бойынша жазады, Әлібекті кім қалай еркелететінін айтады.   
 | 
  | 4. Мәнерлеп оқу. «Жаттайық!» айдарымен берілген өлеңді мәнерлеп оқиды. Оқушыларға өлеңді жаттатады, мәнерлеп оқуға машықтандырады. 
 | Тыңдалым. Айтылым. Тыңдайды, мәнерлеп оқуға машықтанады, жаттайды. | 
  | 5. Сергіту сәті. Күнделікті сергіту жаттығуын жасатады. 
 | Сергіту жаттығуын жасайды. 
 | 
  | ІІІ. Ойтолғаныс | Мұғалім Б. Дәлденбаевтың әніне салып отбасы мүшелері туралы санамақты айтқызады. (Бас бармағым атам, үйдің данасы...) 
 | Әнді орындайды. Әр отбасы мүшесін сипаттайды.   | 
  | ІV. Бекіту | А) Оқулықтағы 4-тапсырма орындатады.   
 | Айтылым. Бір-біріне әжесін таныстырады, оның қандай адам екенін айтады. 
 | 
  | Ә) «Есте сақта!» айдарымен берілген сөйлемдерді оқиды, талдатады. 
 | Сөйлемдерді оқиды, талдайды. | 
  | V. Бағалау | Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзін бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. 
 | «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша өзара бір-бірін бағалайды. | 
  | VІ. Үйге тапсырма | Оқулықтағы 3-тапсырманы орындатады. 
 | 
 | 
  | VІІ. Рефлексия |  Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленеді? Мұғалім оқушыларға кесте салынған А4 апарағын таратып береді.  
      | Не білдім? | Не ұнады? | Сабақтан алған әсерім |   | 
 | 
 | 
 |   
 |  Оқушылар сабақтан алған әсерлерін параққа белгілерді қою арқылы білдіреді.  +көп нәрсе білдім;  -ешнәрсе үйренбедім;  5-өте жақсы;  4-жақсы;  3-қанағаттанарлық;  2-өте жаман.  
 |