| Пән: Қазақ тілі | Мектеп:Валерьянов негізгі мектебі 
 | 
  | Күні: | Мұғалім:Сапабек Самат Айболұлы 
 | 
  | Сабақ тақырыбы: | Бұл-менің отбасым! | 
  | Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары   | 2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. | 
  | Сабақтың мақсаттары | Барлығы: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді. 
 | 
  | Көбі: мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастыру және оған жауап береді. 
 | 
  | Кейбірі: берілген иллюстрация бойынша өзара байланысқан сөйлем жазады. 
 | 
  | Күтілетін нәтиже | Тақырып бойынша қазақша сөйлем құрайды, сұрақтарға жауап береді. 
 | 
  | Жаңа сөздер: | Отбасы   | 
  | Сабақта қолданылатын материалдар: | түрлі түсті суреттер, желімқағаздар (стикерлер),А4 парағы,маркерлер,ноутбук 
 | 
  | Оқыту әдістері: | Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, Ой шақыру, «Кім жылдам?» ойыны, топтық жұмыс, «ыстық орындық»әдісі, сергіту жаттығуы,   
 | 
  | Дереккөздер: | Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік 
 | 
 
      | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  |  Оқушыларға    психологиялық ахуал туғызу | Мұғалім сыныппен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады: Бүгінгі сабақта тілерім............. 
 | Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер». | 
  | Өткен сабақты тексеру | Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісі арқылы тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. 
 | Үй тапсырмасын айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. | 
  | І. Қызығушылықты ояту | А4 парағына оқушыларға «отбасы» деген сөзге кластер құрғызады. 
 | Оқушылар кластер құрады. 
 | 
  |  ІІ. Мағынаны тану 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 ІІІ.Сергіту сәті | 1.Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім ноутбуктен тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады. 
 | Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. | 
  | Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады. 
 | Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. | 
  | 2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. Оқулықтағы мәтінді оқытады, қайталатады. 
 | Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді оқиды, сұраққа жауап береді. | 
  | 3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Айтылым. Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатады. | Айтылым. Сұраққа жауап береді. | 
  | Ә) Айтылым. Оқулықтағы   2-тапсырманы орындатады. | Айтылым. Сурет бойынша сұрақ қойып, жауап береді. 
 | 
  | 4. Мәнерлеп оқу. «Кел жаттығайық!» айдарымен берілген өлеңді мәнерлеп оқиды. Оқушыларға өлеңді жаттатады, мәнерлеп оқуға машықтандырады. 
 | Тыңдалым. Айтылым. Тыңдайды, мәнерлеп оқуға машықтанады, жаттайды. | 
  | 4.. Мұғалім күнделікті сергіту жаттығуын жасатады. «Мен қазақпын» видеоролик | Сергіту жаттығуын жасайды. | 
  |  ІV.Ойтолғаныс | Суреттегі ойыншықтарды көрсетіп, бір-біріне сұрақ қояды (5-тапсырма).   | Айтылым. Суретке қарап, бар/жоқ деп жауап береді. 
 | 
  | V. Бекіту | А) Жаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім 4-тапсырма орындатады. «Кім жылдам?» ойынын ойнатады. 
 | Оқылым. Жазылым. Берілген сөздерден тез әрі жылдам сөйлем құрастырады.   | 
  | Ә) «Есте сақта!» айдарымен берілген сөйлемдерді оқиды, талдатады. 
 | Сөйлемдерді оқиды, талдайды. | 
  | VІ. Бағалау | Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзін бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. | Оқушылар өзара бір-бірін бағалайды. | 
  | VІІ. Үйге тапсырма |  Оқулықтағы 4-тапсырманы орындатады. 
 | 
 | 
  | VІІІ. Рефлексия |  
 | Оқушылар сабақтан алған әсерлерін бағдаршамды бояу арқылы көрсетеді |