| Тақырыбы   | Мұхтар Әуезов. «Еңлік-Кебек» драмалары | 
  | Мақсаты | Оқушылар Мұхтар Әуезов. «Еңлік-Кебек» драмасын топ арқылы талдай отырып мазмүнын және идеясын ашады, ойын жеткізе білуге үйренеді,жағымды кейіпкерлердің бойындағы жақсы қасиеттерді бойларына сіңіруге білуге дағдыланады 
 | 
  | Жалпы мақсат | Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру | 
  | Күтілетін нәтиже | Оқушылар тақырыппен жұмыс істеу тәсілдерін еркін пайдаланады, түснеді және тапсырмаларды қатесіз орындайды | 
  | 7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. 
 | 
  | Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Топтық жүмыс,талдау,хикая картасы,РАФТ. | 
  | Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер,тақта, стикерлер, слайд, сахналық көрініске байланысты заттар. | 
  | Ұйымдастыру кезеңі 
 
 Тренинг | Оқушылардың сабаққа деген дайындықтарын   және көңіл күйлерін Блум ағашы арқылы анықтау. | Блум ағашына өздерінің қай жерде тұрғанын анықтап стикер іледі. | 
  | Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | 
  |  Білім    Қызығушылық тарын ояту | «Миға шабуыл» .Семей қаласына саяхат жасау арқылы сұрақ-жауап тапсырмасы.   | Үй тапсырмасын сұрау. Өткен тақырыптардан алған білімдерін тексеруге арналған сұрақтар бере отырып тексеру.   | Семей жолында кездескен сұрақтарға оқушылар өз ойларын ақылдаса отрып жасау береді. | 
  | Түсіну | «Еңлік-Кебек» драмасынан сахналық көрініс көрсету . 
 
 
 «Хикая картасы»әдісі арқылы драманың мазмүнын ашу және жоспарлау.   | . Оқушыларға үйге драма дайындап келуге тапсырма берілді.Сахналық қойылымдарын ұйымдастыру және бақылау жасау. 
 АЗ форматты оқушыларға таратып беріледі және тапсырманын орындалу шартын түсіндіремін. | 
 Рольге кіре отырып ойнау,кейіпкердің мінезін аша білу. 
 
 
 Топпен ақылдаса отырып оқушылар талқылайды және басты оқиңаларды жазады. | 
  | Қолдану | 
 Кейіпкерлерге мінездеме беру және композициялық   құрлысына талдау.   
 | 
 әр топқа кейіпкерлерді бөліп беру және композициялық құрлысына талдау жасату.   
 
 . | 
 Топпен ақылдаса отырып мінездеме береді,оны мәтінмен дәлелдейді. 
 
 | 
  |  
 Талдау | Пікірталас сұрақтарымен жұмыс 
 Кім кінәлі?пікірталас өткізу 
 
 | Оқушыларға пікірталас кезеңін өткізу, автордың өлең жолдардағы сипаттамасы бойынша сипаттау   | Сұраққа сыни тұрғыдан ойлана отырып жауап береді. Берілген тақырыптың төңірегінде басқа топпен пікір таласқа түседі.. 
 | 
  | Үйге тапсырма | « Ғашықтың тілі - тілсіз тіл » тақырыбында ойтолғау жазу. 
 | Үй тапсырмасының шартын түсіндіремін. | Оқушылар күнделікке үй тапсырмасын жазады. | 
  | Бағалау | Кері байланыс. Бағалау парақшаларын тарату,   | Топбасшысының бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Топбасшысы бағалайды,екі жұлдыз,бір тілек.   | 
  | Рефлексия   | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтырып бәйтерекке ілу. |