| Тақырыбы   | Мұхтар Әуезов. «Еңлік-Кебек» драмалары | 
  | Мақсаты | Оқушылар Мұхтар Әуезов. «Еңлік-Кебек» драмалары топ арқылы талдай отырып мағанасын ашады, ойын жеткізе білуге үйренеді, сөйлемді дұрыс құруға, ой-қиялын тиянақтай білуге дағдыланады 
 | 
  | Жалпы мақсат | Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру | 
  | Күтілетін нәтиже | Оқушылар тақырыппен жұмыс істеу тәсілдерін еркін пайдаланады, түснеді және тапсырмаларды қатесіз орындайды | 
  | 7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. 
 | 
  | Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Топтық жүмыс,талдау,РАФТ. | 
  | Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук | 
  | Ұйымдастыру кезеңі 
 
 Тренинг | Оқушылардың сабаққа зейінін аудару,оқушыларды түгендеу. | Төрт топ бойынша бөліну. | 
  | Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | 
  |  Білім   
  Қызығушылық тарын ояту | «Миға шабуыл» сұрақ жауап   | Үй тапсырмасын сұрау Берілген тақырыптар бойынша оқушылардың үйге берген тапсырмаларын тексеру.   | 
 Топпен М.Әуезов өмірі мен шығармашылығына талдау жасау.  | 
  | Түсіну | 
 Өткен тақырыпты меңгеру және жаңа тақырыптьы ашу мақсатында барлық топқа тапсырма Тақырыбы: «Еңлік-Кебек» драмасы. 
 | Мазмүнын топпен талдап.жоспарлау | .Топпен тақырыпты талдайды. 
 | 
  | Қолдану | Өрмекші торы арқылы дараманы мазмұндау. | Оқушыларды тақырыпты талдауға жетекші сұрақтар қою. | Басты оқиганы мазмұндау. | 
  | Талдау | Пікірталас сұрақтарымен жұмыс 
 
 
 Кім кінәлі?пікірталас өткізу 
 
 | Оқушыларға пікірталас кезеңін өткізу, автордың өлең жолдардағы сипаттамасы бойынша сипаттау   | Сұраққа сыни тұрғыдан ойлана отырып жауап береді. Берілген тақырыптың төңірегінде басқа топпен пікір таласқа түседі.. 
 | 
  | Қолдану | 
 Қос диаграмма,жеке диограммамен жұмыс. 
 
 |  Жетекші сұрақтар қою 
 
 Оқушыларға қос диограммаға Еңлік пен Кебекті сипаттайды, ал жеке диограммада Кеңгірбайға мінездеме. | Өздеріне берілген сұрақ төңірегінде ой қозғайды. 
 әр топ өздеріне берілген тапсырманы топпен орындайды. | 
  | Үйге тапсырма | «Қарагөз»драмасын оқу 
 | 
 | Оқушылар берілген тақырыпты оқып,дайындалады. | 
  | Бағалау | Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ Бағалау парақшаларын тарату   | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпн бағалайды   | 
  | Рефлексия   | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру |