| 2-апта   | Күні 12 қыркүйек 1-сабақ | Пән Қазақ әдебиеті | Мұғалім аты-жөні Кенжетаева Құралай Кенжебайқызы | Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Бексейіт орта мектебінің 7-сыныбы Оқушы саны-9 Жас ерекшелігі: 12-13 жас | 
  | Сабақтың тақырыбы: "Қозы-Көрпеш - Баян сұлу" жыры | 
  | Сілтеме: | 7-сынып оқулығы | 
  | Сабақтың мақсаты: | "Қозы - Көрпеш - Баян сұлу" жырының көне дәуір мұрасы , оның ерекшелігімен, батырлар жырынан айырмашылығы, жыр варианттарымен, жырды зерттеушілермен таныстыру, мазмұнын игету   
 
 | 
  | Нәтиже: | Лиро-эпостық жыр мен батырлар жырының айырмашылығын айыра білді; Лиро-эпостық жырларының түрлерін топтастырды, мазмұнын түгел сынып игерді | 
  | Түйінді идеялар: | Жырдағы көтерілген проблемаларды аша отырып, құрылысына талдау жасау. | 
  | Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ. 1-сабақ | 
  | Әдіс-тәсілдері: | СТО (ЖИГСО-1, Венн диаграммасы, топтастыру), АКТ, Білім берудегі жаңа тәсілдер, Көшбасшылық, ОүБ | 
  | Пәнаралық байланыс: | Әдебиет, қазақ тілі | 
  | Ұйымдастыру кезеңі 2 мин. | 
  | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  |  Сәлемдесу.Ұйымдастыру.Топқа бөлу.Сабақ барысымен таныстыру.  5. Топ басшыларының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру.  6. Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру | Сәлемдесу Өздерін ретке келтіру Топқа бөліну Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындашын дайындыққа келтіру | 
  |  Үй тапсырмасын тексеру 15 мин   1. Лиро-эпостық жырларға қандай жырлар жатады? /топтастыру жасау/ 2. Лиро-эпостық жырлар мен батырлар жырын салыстыр. /Венн диаграмма/ 3. Жырды зерттеген ғалымдарды кестеге толтыру, қосымша мәлімет беру | 
  | Қызығушылықты ояту 2 мин ББҮ | 
  | ББҮ-ны толтыру | ББҮ бойынша актив студиода жазу    
 | 
  |      | Білемін | Білгім келеді   | Үйрендім |   | 
 
 | 
 
 | 
 |   
  
 | 
  | 
 Мағынаны тану 20 мин (Сабақтың негізгі бөлімі) | 
  | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  | 1-тапсырма: "Жигсо" әдісі бойынша жырды екі бөлімге бөліп, оқып топта мазмұнын айтып, талдау және екі топ бір-бірлеріне барып түсіндіру    (С.Тұрысбектің «Көңіл толқыны» күйі баяу орындалып тұрады.) Сергіту сәті   2-тапсырма: Семантикалық карта .   Жырдан алынған үзіндінінің қай кейіпкердің сөзі екенін белгілеу және сөз таптарына талдау 
 | Оқушылар белсене қатысады. Мазмұнын толық игереді. 
 
 
 
 Семантикалық карта толтырады, дәптерлеріне таплдау жұмысын жүргізеді. | 
  | Ой толғаныс 6 мин | 
  |  
 Бекіту. Күтілетін нәтиже 4 мин.  
 | 
  
  | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  | ББҮ Сабақты қортындылау 
 | ББҮ кестесінің 3-бағанын толтырып, не білді? үйренгенін айтады. | 
  | Бағалау 2 мин | 
  | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  | Топ көшбасшысы бақылап, бағалау парағының әр бөлімге смайликтер жабыстырып, қорытынды баға шығару топ басшысына тапсырады..   Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды .   | Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтау. Топ көшбасшысы бақылайды, бағалау парағына смайликтер жабыстырып, қорытынды баға шығарады | 
  |  
               | № | Оқушының аты | Үй жұмысы | Жаңа сабақ | Қорыту | Баға |   | 
 | 
 | 1-т | 2-т | 3-т | 1-т | 2-т | 
 | 
 |   | 1 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 |   | 2 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 |   | 3 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 |   | 4 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 |   
  
 Үйге тапсырма 1 мин | 
  | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  | Үйге: “Махаббат – дүние көркі”  Әр топ өзіне ұнаған эпизод бойынша  сахналық көрініс дайындау   
 | Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алу. Стиктерге сабақтың ұнаған жақтары мен ұнамаған жақтарын жазады |