| САБАҚ: Қазақша ән айтамыз | Мектеп: №19 
 | 
  | Күні: 17. 03. 2017. ж | Мұғалімдердің есімі:   Мухамедиева Н. М. 
 | 
  | СЫНЫП: 5 «Б» | Қатысқандар саны:   | Қатыспағандар саны:   
 | 
  | Сабақ негізделген оқу  Мақсаты (мақсаттары) | Ауызекі сөйлеу тілін дамыту | 
  | Сабақ мақсаттары | 
 | 
  |  -Тақырыптың аясында қарапайым сөйлемдер құрау арқылы ән әлемі жөнінде ақпарат беру.  -Отанның адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру.  -Топтық жұмыс арқылы проблемаға өз көзқарасын білдіруге дағдыландыру. 
 | 
  | -Көрнекті әнші-композитор Е.Хасанғалиевтің «Атамекен» әнімен таныстыру арқылы оқушыларды қасиетті Атамекеннің қадірін сезінуге, аялай білуге, құрметтеуге тәрбиелеу   
 | 
  | Жетістік критерийлері: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Критерийлер: 
 
 
 Дескрипторлар: | Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): Ән өнері туралы қысқа мәтіндерді мәнерлеп оқиды, мәтіндерден тақырыпқа қатысты негізгі ақпаратты таба алады. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): сабақ барысында қысқа мәтіндерді талдау, сипаттау арқылы өзі білетін қазақ әндері жайлы толық ақпарат бере алады. Оқушының жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): қазақ әні, әншілері туралы шағын сөйлемдерді құрау арқылы достарымен тілдесімге түсіп, қазақ әндерін сипаттай алады. 
 | 
  | 1.Мәтінді мазмұны бойынша бөледі. 2.Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. 3.Тақырып бойынша шағын әңгіме құрады. 
 | 
  | 1.Мәтінді мазмұны бойынша бөле алады. 2.Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады. 3.Тақырып бойынша шағын әңгіме құра алады. 
 | 
  | Негізгі сөздер мен тіркестер: | 
  | Ән, әнші, қазақ әндері, терең ой, мәдениеттілік, «Атамекен» әні, қайырмасы, қошемет. | 
  | 
 | Сабақта қолданылатын материалдар: | 
  | Интербелсенді тақта, слайдтар, А4 парағы, маркерлер,плакат, т.б. | 
  | 
 | 
  | Жоспарланған  уақыт | Жоспарланған жаттығулар   | Ресурстар | 
  | Басталуы 10 мин | 1. Ұйымдастыру кезеңі 2.Психологиялық ахуал жасау (Шаттық шеңбері). 2 мин 3. Топқа бөлу. Оқушыларға алтын, күміс микрофон суреті бар қағаз таратылады. Балалар сурет бойынша топ құрайды.3 мин 4.Миға шабуыл. «Жұмбақ сөз» ойыны арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды . 5 мин   
 
   | Қиылған суреттер 
 
 Суреттер қолдану 
 
 
 
 
 
 
 | 
  | Ортасы 25 мин | 1. «Дәстүрлі емес танысу» әдісі 5 мин А) Оқушылар өздері таңдаған заттарды пайдаланып, тақырыпқа байланыстырып әңгімелейді. Сергіту сәті 2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Айтылым. А) Мәтінді оқу, сөздік жұмыс. Ә) Мәтінді абзацтарға бөлу. (Бір - бірін тексереді.) Б) Мәтіннен жаңа сөздері кездесетін сөйлемдерді табу.( Бір - бірін тексереді.) В) «Балмұздақ таяқшалары» ойыны (мәтін бойынша сұрақтар) 3 мин Жазылым. 3. 4- тапсырма. Қатені тап. І топ-1 абзацтан, ІІ топ- 2 абзацтан. 3 мин 4.3-3-1   3 – сөйлем, 3 – түйінді сөз, 1 – негізгі сөз. 2 мин 
 | Тақырыпқа байланысты суреттер, интербелсенді тақта 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | 
  | Аяқталуы 10 мин | Оқулықтағы «Кел, жаттығайық!» айдарында берілген Е. Хасанғалиевтің «Атамекен» әнін тыңдатып, оқушылармен бірге орындау. 3 мин | 
 
 
 
 
 | 
  | Рефлексия 
 | Сабақ туралы өз пікіріңізді көрсетіңіз. (қызғалдақ, түймедақ, жапырақ) | Суретті карточкалар 
 
 
 
 | 
  |  Үйге: 44 бет, 9-тапсырма. 
 | 
 | 
 
 
 
 
 
 |