| 1 сағат   | Күні 14.10.2014 | Сабақ Қазақ тілі | Мұғалім аты-жөні: Адуова Б.Т | « Дарынды ер балаларға арналған облыстық қазақ-түрік лицей-интернаты» ММ 10 «А» сыныбы Оқушы саны-15 | 
  | Сабақтың тақырыбы: Әлеуметтік – тұрмыстық қатынас және сөз әдебі. | 
  | Сілтеме: | 10-сынып қазақ тілі оқулығы | 
  | Сабақтың мақсаты: |  Әлеуметтік-тұрмыстық қатынас және сөз әдебін тәжірибеде үйреніп, тілдесімде қолдану.   
 | 
  | Нәтиже: | Әлеуметтік-тұрмыстық қатынас түрлерін ажыратады,тілдесімде ойларын дәйекті жеткізуге үйренеді. | 
  | Түйінді идеялар: | Әлеуметтік-тұрмыстық қатынас тілдесімінде ойларын дәйекті жеткізу, сөз әдебін сақтау- жетістік кепілі. | 
  | Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ | 
  | Әдіс-тәсілдері: | СТО, АКТ, ЖИГСО-1, диалогтық оқыту | 
  | Негізгі деректер | Әдебиет оқулығы,бейнеролик,стикер,тақта,аудиожазба,фломастер,маркер,А3 | 
  | Ұйымдастыру кезеңі 5 мин. | 
  | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  |  Сәлемдесу.Ұйымдастыру.Топқа бөлу.Сабақ барысымен таныстыру.Бағалау парағын таныстыру.Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру | Сәлемдесу Өздерін ретке келтіру Топқа бөліну   Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындашын дайындыққа келтіру | 
  | Үй тапсырмасын тексеру 2 мин Тіл мәдениеті және сөз мәдениетінің арақатынасы мен ерекшелігі туралы не айтасың? | 
  | Қызығушылықты ояту 2 мин | 
  | «Бейнежазба арқылы адамдар арасындағы қарым-қатынастың қай сипатын аңғардыңдар?» | Әр сала бойынша іскерлік қатынас ,сөйлеу мәнерлерінің ауызекі сөйлеуден өзгешілігін ажыратады.   | 
  | Мағынаны тану (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.) | 
  | ББҮ 3мин | 
  | ББҮ-ны толтыру | ББҮ бойынша параққа толтырды. | 
  |      | Білемін? | Білдім?  (Жигсо әдісін пайдалану) | Үйренгім келеді? |   | 
 | 
 
 | 
 |  Сабақтың негізгі бөлімі 20 мин | 
  | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  | Сыныптағы оқушылар төсбелгілер түстері арқылы топтарға бөлінді.   Топ басшыларының қолына «бағалау парағын» беру, топ тиімді жұмыс жасау үшін топ ережесін құру. Эссе-күнделік туралы шағын түсінік беру   
  
 | Оқушылар белсене қатысады. 
 Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Әр топтың басшыларының қолдарына «бағалау парағы» беріледі. Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды. 
  Сабақ біткен соң сабақ барысында жасалған постерлерін қорғап, кем тұстарын оқушылар өздері толықтырады.   
 «Бүгінгі күнім туралы әсерім» эссе-күнделік жазу 
 | 
  | Ой толғаныс 5 мин | 
  | Өзара тапсырмаларына жазбаша топтық кері байланыс жасауға бағыттау | Алған мәліметтерін басшылыққа алып өзара топтық бағалау | 
  | Қорыту.   Күтілетін нәтиже 3 мин. | 
  
  | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  |  ББҮ парағын жинап, қорытындылады. | Өзін –өзі бағалау, топ басшылары оқушыларды бағалайды. | 
  | Бағалау 4 мин | 
  | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  | Бақылайды, бағалайды.   Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды .   | 
 | 
  | Үйге тапсырма 1 мин | 
  | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  | Үйге : 23,24-жаттығуларды орындау.   Эссе күнделік туралы ой жинақтау | Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алу. |