| Мерзімі: 15.02.2017 жыл   | Қатысушылар саны: 5 | Қатыспағандар: жоқ | 
  | Мақсат (SMART) | «Боранды түнде» әңгімесінің мазмұнын меңгереді, талдау жасай алады, салт – дәстүрдің мәнін түсінеді.   | 
  | Оқу мақсаттары / Күтілетін нәтиже   | Барлығы (А ( жоғары), В (жақсы), орташа): Әңгіменің мазмұнын түсінеді. Көпшілігі (А, В): Кейіпкерлер бейнесін ашады, өз пікірін қорғайды. Кейбіреуі (А): Алған білімін жинақтайды, бағалайды | 
  | Тілдік мақсаттар (тыңдалым, оқылым, жазылым, айтылым): |  орфографиялық, орфоэпиялық нормаларды дұрыс қолдану.жазбаша сөйлеу мәдениетіне сөздерді грамматикалық нормаға сай жазу.ауызша сөйлеу мәдениетінде диалогқа түсуге үйрету.   | 
  | Алдыңғы оқу | Үнтаспадан боранның дыбысы шығады. Оқушыларға тыңдату арқылы жаңа сабақтың мазмұны ашылады.   | 
  | Жоспарланған   уақыт (минутпен) | Жоспар мазмұны 
 | Жоспарланған іс – әрекеттер | Бағалау | Ресурстар | 
  | Мұғалім іс – әрекет | Оқушы іс – әрекеті | 
  | Кіріспе   8 минут 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал:   «Менің көңіл - күйім» жаттығуы. Мақсаты: Тұлғааралық байланыс. Топқа бөлу 
 
 Үй тапсырмасы Постермен жұмыс 
 «Сұхбат» әдісі 
 | Шеңбер құру арқылы тұрғызу. Амандасу. 
 «Менің көңіл - күйім» жаттығуы арқылы көңіл – күйлерін смайликтер арқылы көрсету.   
 
 Оқушыларды табиғат құбылыстарына байланысты екі топқа бөлу. І топ «Көк аспан», ІІ топ «Алтын күн» Оқушылар постермен жұмыс жасайды.   Ғ. Мүсірепов туралы білетіндерін жазып шығады.   Оқушыларға сұрақтар қою арқылы үй жұмысын қорытындылау. | Шеңбер құрып тұрады.   
 
 «Менің көңіл - күйім» жаттығуы арқылы смайлик таңдау арқылы өз көңіл – күйлерін білдіреді. Бір – біріне сабақ барысында сәттілік тілейді. Оқушылар қағаз қиындыларын таңдау арқылы екі топқа бөлінеді. 
  Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы орындап шығады. 
 Оқушылар бір – біріне сұрақ қою арқылы сұхбаттасады.   | Тамаша 
 
 Жарайсыңдар, жақсы. 
 Белсенділік танытқан оқушыларды мадақтап отырамын 
 Өте жақсы! | Стикер, ватман, маркер 
 
 
 
 
 
 Смайликтер Топ атын жазуға арналған ватман 
 
 
 Микрафон | 
  | Тұсаукесер 5 минут 
 
 | Жаңа сабақ (3 мин) 
 | Бейнебаян арқылы сабақты түсіндіру. Әдеби теориялық ұғымдарға тоқталу. Сюжет және композицияға туралы түсіндіру.   | Оқушылар жаңа тақырыпты түсінеді. Талдайды. Сөздіктермен жұмыс жасайды. Сөздіктерді дәптерге жазып алады.   | Бәрекелді! 
 Өте жақсы, тамаша! | Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы | 
  | Негізгі бөлім: 22 минут 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | Топтық жұмыс 
 
 
 
 
 «Талдап білу» стратегиясы 
 
 
 «Түсіндірме күнделігі» стратегиясы Сергіту сәті. (2мин) Мақсаты:   Бойларын сергіту. Ой толғаныс сатысы 
 Сөзжұмбақ шешу Мақсаты:   Өткен тапсырма бойынша ойларын жинақтау.   | Екі топқа тапсырма беріледі.   І топ: Ғ. Мүсіреповтың өмірінен хронологиялық кесте толтыру. ІІ топ: Ғ. Мүсіреповтың шығармашылығына байланысты кестені толтыру. Екі топтың оқушыларына «Талдап білу» стратегиясы бойынша тапсырма беріледі. І топ: Сатылай кешенді талдау. ІІ топ: Композициялық құрылым. Салт – дәстүрге, әдет – ғұрыптарға байланысты ұғымдарды түсіну.   
 Сергіту сәті. 
 
 
 
 
 Интерактивті тақтадан оқушыларға ойларын жинақтау мақсатында оқушыларға сөзжұмбақ шешу береді. 
 | Берілген тапсырмалар бойынша топтасып жұмыс жасайды. 
 .   
 
 Оқушылар топтаса отырып постермен жұмыс жасайды. Әр топтың оқушылары топ бойынша берілген тапсырмаларды орындайды.   Оқушылар өздері білетін әдет – ғұрып, салт – дәстүрлерге тоқталып, талдап шығады.   Қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді. Белсенділік танытып,бойлары сергіп,сабақты жағымды көңіл-күймен жалғастырады 
 Оқушылар интерактивті тақтадан сөзжұмбақты шешеді.   
 
 | Жақсы 
 
 Керемет! 
 
 
 Өте жақсы Жарайсыңдар балалар  
 
 
 
 Өте жақсы, тамаша! | Постер, маркерлер 
 
 
 
 Интерактивті тақта, постер, маркерлер 
 | 
  | Кері   байланыс : 10 минут   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | «Бағдаршам» Мақсаты: Оқушылардың оқығанын саналы түрде түсінуге өз ойын білдіруге үйрету Бағалау.   
 
 
 
 «Екі жұлдыз, бір тілек» 
 | «Бағдаршам» арқылы ой пікірін білу. Оқушылардың сабақты қаншалықты түсінгендерін білу арқылы алдарына бағдаршам түстерін таратып береді.   
 
 «Бағалау парағы» арқылы өз – өздерін бағалау.   Бағалау парақшасы арқылы топ басшысы ұпай санын жинақтау тапсырылады. Екі топтың бір – біріне екі жұлдыз, бір тілек ұсынуларын айтады. | «Бағдаршам» арқылы кері байланыс жасайды. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін бағдаршамның түстерін көтеру арқылы көрсетеді.   
 Оқушылар өз – өздерін бағалайды. 
 
 
 
 Екі топтың оқушылары бір – біріне екі жұлдыз, бір тілектерін ұсынады. 
 | Кері байланыс 
 Өте жақсы 
 
 Бәрекелді! Жарайсыңдар | Парақшалар   
 
 
 
 
 Бағалау парағы 
 
 
 
 Екі жұлдыз, бір тілек кескінді қағаз | 
  | 
 | Үйге тапсырма беру (1 мин) |  Үйлену салтына байланысты мәлімет дайындау.Өзіңнің басыңнан өткен қызықты  бір оқиғаны жазып кел. | Оқушылар белсенділіктерін таныта отырып, үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. | 
 | Күнделік |