| Оқу мақсаттары / Күтілетін нәтиже   | Барлығы (А ( жоғары), В (жақсы), орташа): Бұйрық райдың, жасалу жолын түсінеді Көпшілігі (А, В): Жасалу жолына тоқталады Кейбіреуі (А): Алған білімін жинақтайды, бағалайды | 
  | Кіріспе   8 минут 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал:   «Ыстық алақан» тренинг. Мақсаты: Тұлғааралық байланыс. Үй тапсырмасы 
 
 
 | Шеңбер құру арқылы тұрғызу. Амандасу. 
 «Ыстық алақандар» арқылы жылы лебіздерін білдіру. 
 
 
 «Позитивті доп» арқылы үй тапсырмасын сұрайды. 
 Сынып оқушыларын кескін қағаздары арқылы топтастыру. «Ашық рай» және «Бұйрық рай» | Шеңбер құрып тұрады.   
 
 «Ыстық алақандар» арқылы бір – біріне жылы лебіздерін білдіреді. Тілек білдіру барысында оқушылар арасында бір – біріне деген жылылық байқала бастайды. «Позитивті доп» арқылы оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақ қояды, екінші бала жауап береді. Кескін қағаздары арқылы топтасады. Сынып оқушылары 2 топқа бөлінеді | Тамаша 
 Жарайсыңдар, жақсы. 
 
 Белсенділік танытқан оқушыларды мадақтап отырамын 
 | Стикер, ватман, маркер 
 
 
 
 
 Смайликтер 
 Топ атын жазуға арналған ватман | 
  | Тұсаукесер 5 минут 
 
 
 
 | Жаңа сабақ (3 мин) 
 | Презентациямен сабақ барысы түсіндіріледі. Бұйрық райдың жасалу жолы түсіндіріледі.   
 
 | Оқушылар жаңа тақырыпты түсінеді. сөзді таңдап оқиды. Сол туралы білгісі келетінін айтады. Бұйрық рай туралы мәліметтер алды. 
 | Бәрекелді! 
 Өте жақсы, тамаша! 
 | Интерактивті тақтадағы Power Point таныстырылымы 
 | 
  | Негізгі бөлім: 22 минут 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | Топпен жұмыс 
 
 
 
 
 Тақтамен жұмыс 
 
 
 
 
 Сергіту сәті. (2мин) «Еден, мұрын, төбе» әдісі Мақсаты:   Бойларын сергіту. Постермен жұмыс Мақсаты:   Өткен тапсырма бойынша ойларын жинақтау.   
 Семантикалық картамен жұмыс Мақсаты:   Өз бетімен білім алу, өзін – өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру. | Екі топқа бірдей тапсырма беру. 
 183 – жаттығу. Бұйрық райды табыңдар, жасалу жолын айтыңдар. 
 Екі топтан бір – бір оқушы жаттығуды тақтаға орындайды.   184 – жаттығу. Бұйрық райлы етістікті табыңдар, жіктік жалғауын бөліп көрсетіндер, тәуелдік жалғаулы зат есімді көшіріңдер Сергіту сәті. «Еден, мұрын, төбе» әдісі арқылы бойларын сергіту. 
 
 Ойларын жинақтау мақсатында оқушыларға ізденіс жұмысы береді. 185 – жаттығу. Мәтінді мұқият оқып шығыңдар. Кез – келген сөйлемнен үш етістікті бұйрық райға айналдырыңдар. Семантикалық картамен жұмыс тапсырылады. Интерактивті тақтада тапсырмасы беріледі. 
 | Берілген тапсырмалар бойынша топтасып жұмыс жасайды. 
 Оқушылар топтаса отырып тапсырманы орындайды.   
 Оқушылар жаттығуды тақтаға жазады. Қалған оқушы жаттығуды орындарында орындайды. 
 
 
 Қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді. Белсенділік танытып,бойлары сергіп,сабақты жағымды көңіл-күймен жалғастырады Постерге топтаса отырып құрастырады   Оқушылар жаттығуды орындау барысында сабақты қаншалықты түсінгендерін көрсетеді.   
 Оқушылар семантикалық карта дағыүлестірмелі тапсырманы орындайды.   | Жақсы 
 
 Керемет! 
 Жақсы, балалар, барлығыңыз берілген тапсырмалар ды тамаша орындадыңыздар. 
 
 Өте жақсы Жарайсыңдар балалар  
 Өте жақсы, тамаша! 
 | Постер, маркерлер 
 
 
 
 Бор, оқулық 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Интерактивті тақта 
 
 
 Үлестірмелі қағаздар Постер, ватман 
 | 
  | Кері   байланыс : 10 минут   
 
 
 | Рефлексия   «Бес саусақ» Мақсаты: Оқушылардың оқығанын саналы түрде түсінуге өз ойын білдіруге үйрету Бағалау.   
 | «Бес саусақ» арқылы ой пікірін білу. Оқушылардың бір – біріне бес саусақтай бірігуіне ықпал ету. Әр топ бүгінгі сабақ бойынша сабақтан алған әсерлерін стикер арқылы тақтаға жазады. 
 «Бағалау парағы» арқылы өз – өздерін бағалау.   Бағалау парақшасы арқылы топ басшысы ұпай санын жинақтау тапсырылады. 
 | «Бес саусақ» арқылы кері байланыс жасайды. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазып тақтаға іледі.   
 
 
 Оқушылар өз – өздерін бағалайды. 
 | Кері байланыс 
 
 
 
 Өте жақсы 
 | Парақшалар 
 
 
 
 
 Бағалау парағы |