| Пән | Қазақ тілі | Сынып | 4 сынып | Күні 27.01.2016 | 
  | Тақырыбы: | Қазақстанның табиғат байлығы | 
  | Мақсаты: | Тақырып бойынша белсендік сөздік қорды меңгерту, Қазақстанның табиғаты туралы айта алуға , көптік жалғауын орынды қолдануға үйрету. | 
  | Күтілетін нәтиже: | 1.Мен жаңа сөздерді меңгере аламын,оларды қолдана аламын. 2.Мен лексикалық, грамматикалық материалды түсінемін. 3.Мен мәтін бойынша сұрақтар қоя аламын, сұрақтарға жауап бере аламын. | 
  | Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Әңгімелеу, сөйлемдер құрау, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар, адасқан сөздер, постер,кластер, бес жолды өлең 
 
 
 | 
  | Жұмыс түрлері: | Бірлескен,жұптық,топтық, жеке | 
  | Қолданылған модульдер: | Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер,сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,оқушылардың жас ерекшелектеріне сәйкес оқыту және оқу, АҚТ,оқытуды басқару, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | 
  | Ресурстар | Жануарлар, аңдар, құстар мен балықтардың суреттері, әр топқа берілетін тапсырмалар, ағаш пен түрлі-түсті жапырақтардың суреттері 
 | 
  | Сабақ   кезеңдері | Тапсырмалар мен сұрақтар | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау түрі | 
  | Ұйымдастыру кезеңі 
 | Оқушылармен амандасу.Олардың назарларын сабаққа аударту 
 Шаттық шеңбері 
 
 
 
 
 
 
 Тұрған бойында үш топқа бөлінеді 
 
 | Мұғалім оқушылармен амандасады . -Сәлеметсіңдер ме! -Қалдарыңыз қалай? 
 -Мен сендерді шаттық   шеңберге шақырамын. Қайырлы таң досым! Қайыры күн болсын! Жеті күннің әр кезі, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын! Мұғалім балаларды үш топқа бөледі 1 –ші топ «Табиғат» 2 –ші топ «Тау» 3-ші топ «Теңіз» 
 | Оқушылар мұғаліммен амандасып шаттық шеңберге тұрады. 
 Оқушылар сөздерін айтып,іс-қимылдарды орындайды. 
 
 
 
 
 Оқушылар сөздерді айтып,топтарға бөлінеді 
 | 
 | 
  | 
 | Оқушыларды сабаққа бейімдеу | Мұғалім сұрақтар қояды: -Қазір жылдың қай мезгілі? -Қазір қай ай? -Қаңтардың нешесі? -Бүгін аптаның қай күні? | Оқушылар сұрақтарға жауап береді | 
 | 
  | Үй жұмысын тексеру 
 
 
 | 61 бет.6- тап. Сұрақтарға жауап жаз. Сиқырлы қорап әдісі. 
 
 
 | Мұғалім оқушыларға сұрақтарды оқып жауап беруге ұсынады. 
 | Оқушылар кезек-кезекпен сұрақтарды оқиды жауап береді   | Бес саусақ әдісі 
 | 
  | Жаңа сабақ Бірлескен жеке   
 
 | Оқушылармен бірлесе сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу. «Адасқан сөздер» әдісі. 
 
 | Мұғалім оқушылардың   назарларын тақтаға аудартады. Сөйлемді дұрыс құрастырып сабақтың тақырыбын ашуға ұсынады.   Сұрақтар қойылады: -Сабақтың тақырыбы қалай аталады? -Қалай аударамыз? -Табиғатқа нелер жатады?   -Сабақта не туралы сөйлесеміз? -Сабақта не істейміз? | Оқушылар буындарды дұрыс құрастырады. Сабақтың тақырыбын оқиды. 
 
 Сұрақтарға жауап береді. 
 | Мұғалім   балаларды мақтайды 
 | 
  | Бірлескен жұптық | Жаңа сөздермен жұмыс | Мұғалім жаңа сөздерді оқиды, аударады. | Оқушылар сөздерді жұп-жұбымен оқып аударады. | Мұғалім   балаларды мақтайды 
 | 
  | Бірлескен, топтық | Берілген сөздерді көпше түрінде жазу. 1.Тау, өзен,көл 2.Орман,теңіз,балық, 3.Аң, ағаш,жануар | Мұғалім топтарға сөздерді көпше түрінде жазуға ұсынады | Оқушылар сөздерді   көпше түрінде жазады | Оқушылар бір-бірінің дәптерлерін тексереді, баға қояды 
 | 
  | Бірлескен, жеке жұмыс жұмыс | Мәтінді тыңдау 67 бет.2-тапсырма   Мәтінді дауыстап, жұп-жұбымен оқиды. 
 | Мұғалім мәтінді оқиды, дауыстап оқытқызады. -Мәтінді түсіну үшін жұп-жұбымен оқып аударамыз. Сұрақ қояды: -Мәтінде не туралы айтылған?   | Оқушылар мәтінді тыңдайды, дауыстап оқиды,жұп-жұбымен оқып аударады. Сұраққа жауап береді. | Мұғалім   бала ларды мақтай ды 
 | 
  | Топтық жұмыс | «Сұрақ –жауап» әдісі.Топтар мәтін бойынша бір-біріне сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді | Мұғалім топтарға мәтін бойынша сұрақтар құрастыруға, сұрақтарға жауап беруге ұсынады 
 | Оқушылар мәтін бойынша бір-біріне сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді | Топтар бір-бірін қол белгісімен бағалайды 
 | 
  | 
 
 | Сергіту сәті (Шырша) | 
 | Оқушылар сергіту   сәтін орындайды | 
 | 
  | Жеке жұмыс | АВС деңгейдегі   оқушыларға жеке тапсырмалар беру. І деңгей. Толықтырып жаз ІІ деңгей. Тапсырманы толықтырып жаз   ІІІ деңгей. Сұраққа жауап бер 
 | Мұғалім АВС деңгейдегі оқушыларға тапсырмалар   ұсынады. -Балалар, егер тапсырмада қате болмаса өзіңізге 5 қоясыз, егер тапсырмада бір қате болса 4 қоясыз, егер тапсырмада екі қате болса 3 қоясыз. 
 | Оқушылар тапсырмаларды орындайды. | Оқушылар өздерін бағалайды | 
  | Топтық жұмыс | Кластер (табиғат), Бес жолды өлең (аң) Постер(табиғат) жасау (суреттер мен қағаз) | Мұғалім: -Балалар, қазір біз постер,кластер,бес жолды өлең жасаймыз.Ол үшін не істейміз? -Дұрыс , бағалау критерийлерін жасаймыз. -Как будем оценивать?   -Что будем оценивать? -Как должы быть сделаны работы? - Давайте сравним,ваши критерий с моими.   -Енді, бағаларға қараймыз, топтар қалай жұмыс істегендеріне ортақ баға қоямыз. 
 | Оқушылар постер,кластерді жасайды қорғайды,бес жолды өлеңді оқиды жасайды,қорғады. 
 | Топтар бір-бірінің   жұмыстарын бағалайды | 
  | Сабақты бекіту 
 | Сұрақ- жауап әдісі бойынша | Мұғалім сұрақтар қояды: -Бүгінгі сабақтың тақырыбы қалай аталды ? -Қазақстанда нелер бар? -Қандай теңіздер бар? -Қандай таулар бар? -Қандай өзендер бар?   | Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 
 | 
 | 
  | Кері байланыс | «Ағаш» әдісі бойынша   кері байланыс жасау 
 | Түрлі түсті жапырақтар таратады. | Оқушылар жапырақтың түсі арқылы сабақта не түсінгенін көрсетеді. | 
 | 
  | Үй жұмысы | 68 бет.4 т. Сөйлесуді оқып, аудару, сөздер   | 
 | 
 | 
 | 
  | Сабақты қорыту Бағалау | 
 | Оқушыларды бесенділіктеріне қарай бағалау | 
 | 
 |