орыс  сыныптарына арналған сабақ жоспары.11-сынып.Қазақ әдебиеті.Тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы
            
                Просмотр содержимого документа
                
                «Ахмет Байтұрсынұлы»
            
            
                                                              Сабақ жоспары №9
  
 
  Күні: 27.10..16 Пәні: қазақ әдебиеті Сыныбы: 11
  
 
  Сабақтың тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы  
  ( 1873-1938 )
  Сабақтың мақсаты:  
  а) Ахмет мұрасын тереңдей оқып үйрету.Өлеңдерінің мазмұнын меңгерту,көркемдік ерекшелегін ашу.Көркем поэзияның,сөз өнерінің құдіретін таныту;
  ә) оқушылардың сөйлеу тілін жетілдіре отырып,шешендік өнерге баулу;
  б) мәнерлеп оқу,көркем мәтінмен жұмыс ітеу дағдыларын дамыту;  
  Сабақтың типі: аралас сабақ
  Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ
  Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру.
  Сабақтың көрнекілігі:ақынның суреттері, кітаптар.
  Пәнаралық байланыс: тарих  
  Сабақтың барысы:
  I.Ұйымдастыру кезеңі:
  Оқушылармен амандасу,түгелдеу, оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
  II.Үй тапсырмасын пысықтау:  
  Үйге берілген тапсырманы сұраймын. Оқушыларға бірнеше сұрақтар қоямын
  III.Білім тексеру
  Жұмбақтан дегеніміз не?
  V. Жаңа сабақты түсіндіру:
  Хронологиялық таблицамен жұмыс
     | 1873 ж. | Қостанай облысы,Торғай алабындағы Сарытүбек жерінде туған | 
  | 1882-18884 ж. | өз ауылында хат танып, сауат ашады | 
  | 1886-1891 ж.   | Торғай қаласындағы екі кластық орысша-қазақша учелищеде оқиды | 
  | 1891-1895 ж. | Орынбордағы мұғалімдік мектепті бітіреді.   | 
  | 1909 ж.   | өкіметке қарсы деген жаламен Семей абақтысына жабылады. | 
  | 1910 ж. | Қоғамдық-саяси,ағартушылық жұмыстары басталады | 
  | 1913-1918 ж.   | «Қазақ» газетінің редакторы қызметін атқарады. | 
  | 1918-1919 ж. | Қазақ елінің болашағы,тәуелсіздігі үшін қызмет етеді. | 
  | 1937 ж. | Сталиндік жаппай жазалау науқанына ұшырайды. | 
  | 1938 ж.   | өлім жазасына кесілген | 
  | 
 | 
 | 
 
   
 
  
 
   
  
 
  VI.Жаңа сабақте меңгергенін тексеру
  Топтастыру стратегиясы:
  
 
  
  
  Мысал өлеңдері өлеңдері 
Ахмет шығармалары
    
 
  
 
  
  
  
 
  Мақалалары еңбектері
  
 
 VI. Жаңа сабақты түсінгенін тексеру кезеңі
  VII. Бекіту кезеңі
  Өтілген тақырыпқа байланысты бірнеше сұрақтар қоямын. Түсінбеген сұрақтарына жауап беремін   
  -  А. Байтұрсынов қазақ әдебиеттануының негізін салушы деп не себептен айтылады? 
-  А. Байтұрсынов не себепті араб қарпімен қалайық деді? 
-  Ахмет еңбегіндегі оқу-білім жөніндегі айтатын насихаты қандай? 
-  Ахмет қазақ халқын кімдермен салыстырады? 
 VIII.Қорыту 
  Үйге тапсырма .Мазмұндау
  Бағалау
  
 
  
 
  Тексердім: