| Сабақтың мақсаты:  
 |  Ресурстар:   Оқулық, слайд, дәптер, «5» Т , тыныштық сәтi, «Сағат тілі» әдісі, «Сұрақты ұстап ал!» әдісі, «Бас бармақ» әдісі бағалау, оқулықпен жұмыс, сұрақ-жауап, «адасқан әріптер», «менің жүрегім», «Жалғасын тап», «Венн диаграммасы», «Блум таксономиясы» | 
  | Сабақтың барысы: 
  Ұйымдастыру кезеңi.  5 «Т»  Тәртіп  Талап  Тыныштық  Тазалық  Татулық    
 Тыныштық сәтi. Су асты патшалығына ойша саяхат.  
  Үй тапсырмасын тексеру.    «Мен білетін ең ақкөңіл адам» эссе жазу тапсырылған. Өткен тақырыпты қорытындылауға арналған Сұрақтар:  Адамның бойындағы мейірімділік қайдан туындайды?Ақкөңіл, мейірімді болудың маңызы неде?Ақкөңілділік қандай іс-әрекеттер арқлылы көрініс табады? | 
 
 
 
 
 
 
 
 Сыныпта психологиялық атмосфера құру 
 
   «Сағат тілі» әдісі 
 
 «Сұрақты ұстап ал!» әдісі «Бас бармақ» әдісі бағалау | 
  | Әңгiмелеу (сұхбаттасу).   Жомарт Ыбырай Алтынсарин | 
 Оқулықпен жұмыс Сұрақ-жауап | 
  | Сұрақтар:    Атымдай жомарттықты қалай түсіндерді?Жомарт адамдардан қандай үлгі алуға болады?Жомарт адам болу үшін қандай іс-әрекеттер жасау керек деп ойлайсыңдар? | 
 
 | 
  | Дәйексөз 
 «Адамның қадірлісі- жомарт кісі» Жүсіп Баласағұн | «Адасқан әріптер» әдісі   «Менің жүрегім» әдісі   | 
  | Жомарттық- великодушие- goodness | Үштілділік   | 
  | Шығармашылық жұмыс. (Топпен жұмыс).   | 
 
 | 
  | 2- тапсырма: Мақал-мәтелдерді толықтырып жаз, көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қояды. |  «Жалғасын тап» әдісі | 
  | 3-тапсырма: Венн диаграмма әдісі арқылы мәтінді оқып, олардың ортақ тұстарын тауып жазады. | «Венн диаграмма» әдісі   «Басбармақ әдісі» бағалау | 
  | 5- тапсырма: Түймедақ жапырағындағы сұрақтарды оқыңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер | «Блум» таксономиясы | 
  | «ЖОМАРТТЫҚ» сөзде берілген әр іріптері бойынша мағыналы сөз құрастыру керек. | «Бэкроним» әдісі | 
  | Үй тапсырмасы 6-тапсырма: Оқулықта берілген «Атымдай жомарт» аңыз әңгімесін оқып, негізгі ойын анықтайды. Мәтінге байланысты сұрақ құрастырады. | 
 
 | 
  | Сабақтың мақсатына жеткендігі сұралады. | 
 | 
  | Сабақтың соңғы сәтi Баяу әуен қойылады.   Мұғалім жәй дауыспен: «Бүгінгі сабақта нені үйрендік және нені білдік сұралады ». | 
 Аудиотаспа (баяу әуен) | 
  | Кері байланыс «Пайыздық көрсеткіш»   100 % (толық түсіндім) 50 % (жартылай түсіндім) 25% (мүлдем түсінбедім)   | Кері байланыс 
 | 
 
 Өзін –өзі тану пәні мұғалімі: Ақбар Л.Б.