Кожагельдиева Мейрамкуль Амреевна.
  Алматы қаласы №155 ЖББМ қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі.
        | Қазақ әдебиеті   | 6-сынып Мұғалім:    Кожагельдиева.М.А   | 
  | Тақырыбы   | А.Құнанбайұлы. «Ғылым таппай мақтанба» өлеңі. | 
  | Мақсаты | .Оқушылардың ұлы ақын туралы білімдерін тереңдету;өлеңдерінің тақырыптары туралы түсінік беру; «Ғылым таппай мақтанба» өлеңінің мазмұнын түсіндіру;жамандықтан жиреніп,жақсылыққа ұмтылуға тәрбиелеу. 
 | 
  | Жалпы мақсат | Өз ойын еркін жеткізе білуге дағдыландыру,мәнерлеп оқу дағдысын дамыту,сөздік қорларын толықтыру. 
 | 
  | Күтілетін нәтиже | Оқушылардың әдеби тілде ойлап, қорытынды шығара білу қабілеттері, ой-өрісі дамиды 
 | 
  | 7 модульдің қолданылуы |  “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.Интербелсенді әдіс. 
 | 
  | Қолданылатын әдіс-тәсілдер | «Пин-понг» әдісі, «Серпілген сауал» әдісі, «INSERT» әдісі. | 
  | Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер,   | 
  | Ұйымдастыру кезеңі 
 
 
 | Оқушылардың назарын сабаққа аударамын. Керекті құрал жабдықтарын әзірлетемін. Оқушыларды «Атом. Молекула» тренингі арқылы топқа бөлемін.Топ ережесін еске түсіремін. 
 
 
 | Сабаққа керекті құралдарын әзірлеп, дайындайды. 4 оқушыдан 3 топқа бөлінеді. Бір – бірлеріне жақсы тілектерін айтады. 
 
 
 Әр топ топбасшысын сайлайды. | 
  | Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | 
  |  
  Қызығушылық тарын ояту | «Пин-понг» әдісі. Әдебиет теориясы. | 
 Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау | Өткен тақырыптар бойына сұрақтарға жауап береді, топпен өз білімдерін көрсетеді | 
  | Үй тапсырмасын сұрау. | Шоқан туралы ойларымен бөлісу. 
 | 
 |  өз пікірлерін ортаға салады., ой бөлісу. | 
  | Жаңа сабақ 
 Білу | « INSERT» әдісі. 
 
 | Абай туралы мәліметпен « « INSERT» әдісін пайдаланып танысу. « V»-білемін,маған таныс ақпарат « +»-мен үшін жаңа ақпарат «-»-мен үшін түсініксіз ақпарат «?»-мені таңғалдырды 
 | Берілген тапсырманы уақытылы орындау, тақтаға шығып тапсырманы қорғау | 
  | 
 | «Австралиялық жаңбыр» атты жаттығу жасау | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Мұғалім көрсеткендей жаттығулар жасайды. | 
  | 
 | Сөздік жұмысын жүргізу. | Серпілген сауал әдісі арқылы жаңа сөздерді есте сақтау. | Әр топ сөз тіркестерінен сөйлемдер құрастырады 
 | 
  | 
 Түсіну | Абайдың «Ғылым таппай мақтанба» өлеңі | Өлеңді мәнерлеп оқу.Оқу үлгісін мұғалім көрсетеді. 
 | Топ мүшелері өлеңді оқып шығады. | 
  | Талдау 
 Жинақтау | 
 | Венн диаграммасы арқылы адам бойындағы қасиеттерді салыстыру. Өлеңнің басты идеясын топтастыру | Әр топ өз жұмысын көрсетеді | 
  | 
 Қортындылау 
 
 
 
 
 
 
 | 
 | 
 1-топ.Абай туралы білетіндерін тірек сөздер арқылы көрсетеді. 2-топ.Абайға мінездеме береді. 3-топ.Бала Абайға хат жазу. | 
 Әр топ өз бетінше жұмыс жасайды және оны қорғайды. | 
  | 
 Бағалау 
 | Өзін-өзі бағалау, Бағдаршам арқылы бағалау. | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату. | Топ басшылары бағалайды. | 
  |  
 Үйге тапсырма | 
 | 1.Өлеңді жаттау. 2.Қосымша дереккөздерінен бала Абай туралы қызықты мәліметтер тауып келу. 
 
 | 
 | 
  | Рефлексия | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру |