.
| Сабақтың тақырыбы: | Диалогтік өзара әрекеттестік арқылы белсенділігін арттыру |
| Мақсаты: | Диалогтің тәсілдердің түрлерін тәжрибеде қолданудағы тиімділігі туралы бағыт-бағдар беру |
| Оқу нәтижесі: | |
| Түйінді идеялар: | Сыныпта диалогті қолдану арқылы мұғалімдер балалардың білім алу сапасына үлкен ықпал ете алады. |
| Жаттығулар: | Әңгіме туралы материалдарды талқылау және әңгіме түрлеріні анықтау. |
| Сілтеме: | Мұғалімге арналған нұсқаулық ІІ деңгей Диалогтік оқыту презентациясы Әңгімелесу факторлары Әңгіменің түрлері |
| Ресурстар: | Интерактивті тақта, бейнефильм, слайд, сызбалар, суреттер |
| Әдіс – тәсілдер: | Тәсілі : жеке, топпен | Әдісі: АКТ, СТО, диалог |
| Бірлескен жұмыс-қа негізделген тәсіл | Әңгімелесу кезінде әріптестер бейнефильмдегі өзара әрекеттесу сапасын талқылайды. Диалогтік қарым-қатынасты дамыту үшін әртүрлі деңгейдегі сұрақтар дайындауды үйренеді. |
| Тапсырмалар: | Ынтымақтастық оқу дағдыларын қалыптастыру үшін берілетін тапсырма «Сиқырлы заттар дүкені» Топқа бөлу Ой шақыру мақсатында берілетін тапсырма: Мағынаны ашу Диалогтік оқыту презентациясы Мағынаны ажырату Мульмфильмдер Бағалау Қорытындылау Рефлексия |
| Сабақтың барысы: | уақыт | Коучтің іс - әрекеті | Қатысушылардың іс – әрекеті |
| Тренинг | 3 мин | Сиқырлы заттар дүкені | Қатысушылар дүкеннен қажет затын таңдап алады. |
| Топқа бөліну | 2мин | Қатысушыларды түстер арқылы топқа бөлу. | Тапсырмаларды тез орындау арқылы топ-топқа ұжымдасу |
| Ой шақыру | 5мин | Сіз диалогты сабақта қолданасыз ба? Тиімді жауап алу үшін қандай дағды дамыту керек? | Сқрақтарға жауап береді |
| Мағынаны ашу | 10мин | Презентациямен таныстыру | Қосымша сұрақтар бере отырып, әңгімелесу |
| Мағынаны ажырату | 15мин | Мультфильмдерді көрсету | Топтар жаңа тақырыпты ашу үшін тапсырманы талқылайды. |
| Коуч мұғалімдерді сырттай бақылайды. | Берілген жұмысты топ мүше-лері орындайды, талдайды. |
| Қатысушылардың жұмысына талдау жүргізіледі. | Постерлерін қорғайды |
| Бағалау | 3мин | Топтарды сағат тілі бағытымен бір-бірін бағалауға дайын бағалау парағы критерийлерімен беріледі. | Топтар жұмысы бағаланады, жиынтық бағасы қойылады. |
| Қорытындылау | 10 мин | Әңгімелесу факторы | « Әңгімелесу факторы» жобасын қорғау |
| Рефлексия | 1мин | ББҮ | Кестені толтырады |
| Кері байланыс | 2мин | Стикерлер беріледі. | Стикерлер толтырылады |
| Кейінгі тапсырма | 2мин | Интернет арқылы өз білімдерін кеңейтіп отыру; |
| Тапсырманы орындау үлесі | Әріптік баға | Сандық баға | Критерийлер | І топ | ІІ топ | ІІІ топ |
| 95-100 % өте жоғары деңгейде; | А+ | 5 | Өз ойларын жеткізе алды ма? | | | |
| топ тапсырманы 90-94 % орындады және қиындатылған тапсырманы орындай алады; | А | 5 |
| топ тапсырманы 85-89 % орындайды, бірақ жеткіліксіз; | В+ | 5 |
| 80-84%, бірақ 2 жеткіліксіз немесе 1 қатесі бар; | В | 4 | Әңгіменің түрін ажырата алды ма? | | | |
| 75-79%; | С+ | 4 |
| 65-69%; | С | 4 |
| 60-64% | D+ | 3 |
| 55-59%ге дейін; | D | 3 | Түйіндеп және өз пікірлерін біріктірді ме? | | | |
| 50-54%; | E+ | 3 |
| 44-49%; | E | 3 |
| 0-43%; | F | 2 |
| Топтардың барлық жинаған ұпайы | | | |