Топ басшылары ат?арылатын ж?мыс?а байланысты ?ажеті ??ралдар тізімін жасап тізімге с?йкес ??ралдарын алады
IV Кіріспе инструктаж
Сырмен ж?мыс кезінде ?олданылатын меншікті гигиена заттарын ?олданамыз. Ж?мысты желдетілетін б?лмеде жаса?ан д?рыс.
?р топ белгіленген тапсырманы орындайды,ж?мыс орнында техникалы? ?ауіпсіздік ережесін са?тауды ескерту
V Сарманды? ж?мыс
О?ушылар берілген тапсырманы белгіленген орындарында ж?мыстарын орындайды.топ басшылары топ ж?мысын ба?ылап ?ателіктерін болдырмау?а тырысады топпен бірге ?жымды? сапалы ж?мыс ат?арады
VI А?ымды инструктаж
Ж?мыс кезінде ?иынды? ?ателік бол?ан ?ауіпсіздік ережесін са?талынба?ан кездерді ескеру
Құрал – жабдықтар, көрнекті құралдар: Өлшеу құралдары, ара, сүргі, бұрғы, құрылыстық құрал - саймандар, технологиялық карталар, көрнекі плакаттар.
Пәнаралық байланыс: химия, биология, сызу, сурет, физика
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі
II. Өткен тақырыпты қайталау
III. Жаңа сабақты түсіндіру
IV. Кіріспе инструктаж
V. Сармандық жұмыс
VI. Ағымды инструктаж
VII. Бекіту инструктажы
VIII. Сабақты қорытындылау
I. Ұйымдастыру кезеңі:
Амандасу, оқушыларды түгендеу психологы – педогогикалық дем беру.жұмыс киімдерін тексеру
II. Өткен тақырыпты қайталау:
Ауызша сұрақ жауаптар
- Құрылыс материалдарын атап өтіңдер.
- Қаптырма материалдарын атап өтіңдер.
- Не үшін қаптырма материалдарын қолданамыз.
Сылақ жұмыстарына арналған құрал-саймандарды атап көрсетіңдер
III. Жаңа сабақты түсіндіру
бүгінгі сабақтың жоспары бойынша жасалатын жұмыстар
1 сылақтанатын қабырғаны дайындау ағаш қабырғаға дранке қағу 1топ 10сынып оқушылары құрылыстық жөндеу шеберханасында орындайды
2 белгіленген мөлшермен сылақ дайындау 2топ 10сынып оқушылары құрлыстық жөндеу шеберханасында орындайды
3 сылақ жұмысына арналған құрал жасау 3топ 8сынып оқушылары ағаш ұста шеберханасында орындайды
4 жасалған құрал саймандармен сылақты қабырғаға жағу ортақ жұмыс 8 және 10сынып оқушылары құрылыстық жөндеу шеберханасында орындалады
Топ басшылары атқарылатын жұмысқа байланысты қажеті құралдар тізімін жасап тізімге сәйкес құралдарын алады
IV Кіріспе инструктаж
Сырмен жұмыс кезінде қолданылатын меншікті гигиена заттарын қолданамыз. Жұмысты желдетілетін бөлмеде жасаған дұрыс.
Әр топ белгіленген тапсырманы орындайды ,жұмыс орнында техникалық қауіпсіздік ережесін сақтауды ескерту
V Сармандық жұмыс
Оқушылар берілген тапсырманы белгіленген орындарында жұмыстарын орындайды.топ басшылары топ жұмысын бақылап қателіктерін болдырмауға тырысады топпен бірге ұжымдық сапалы жұмыс атқарады
VI Ағымды инструктаж
Жұмыс кезінде қиындық қателік болған қауіпсіздік ережесін сақталынбаған кездерді ескеру
VII Бекіту инструктажы
Жасалған құралды сылақтауға қолдану құралдың жұмысқа икемділігі құралға қойылатын талаптар келесі құралдың өзгешілігі
VIIIСабақты қорытындылау
Жұмыс кезіндегі ақауларды талдау
Жұмыстарды бағалау
3 топ басшыларының топ мүшелерінің жұмыстары туралы пікірлері
4 әр топтың атқарған жұмыстарын қорытындылау
Еңбек сабағының технологиялық картасы
Сынып: 8- сынып. 10-сынып. Сағат саны: 2 сағат. Мұғалім: Құлғожин С.М. Мырзағұлов Б. Д. Оқу бағдарлама бөлім: Қаптырмалық жұмыстар. Бұйым жасау.
Сабақ тақырыбы: Ағаш ақауын ескере отырып, материал таңдау,сылақ құралдарын дайындау және қолдану тәсілдері
Сабақ мақсаты:Оқушыларды құралдарымен жұмыс істеуге икемділігін, білімдерін қалыптастыру.
Дамытушылық: Танымдылық қызығушылықты дамыту.
Тәрбиелік: Өндірістік тапсырманы сапалы орындау жауапкершілігіне тәрбиелеу
Сабақ түрі: Бинарлы-аралас сабақ Міндеттер: 1. Еңбек қауіпсіздік ережесі мен санитарлы-гигиеналық талаптардың орындалуы және берілген тапсырма бойынша алған білімдерін қорыту. 2.Практикалық жұмысты жоспарлау, бақылаудың орындалуын қадағалау. 3.Жұмыстың сапалы болу талаптарын сақтай отыра, жылдамдық көрсеткішін арттыру. 4.Өндірістік тапсырманы сапалы орындау жауапкершілігіне тәрбиелеу.
Сабақ өткізілетін жері: акт залы мен шеберхана Құрал-жабдықтар: өлшеу құралдары, ара, сүргі, бұрғы, құрлыстық құрал-саймандар, технологиялық карталар, көрнекі плакаттар, интерактивтық тақта.
Сабақ кезеңі және өткізетін уақыты
Кезеңнің
мақсаттары
Мұғалім және оқушының ынтымақтастығы (кезеңнің мазмұны)
Дифференциадалған және жеке тіл табысу
Оқушыларды ұйымдастыру 1 мин
Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындығын тексеру
Кезекші арқылы жоқ оқушыларды тексеру, белгілеу.
Жұмысңа ынталандыру
Сабақтың міндеттерін белгілеп қою
Оқушыларды топтарға бөлу, топ басшыларын бекіту.
Топ басшыларына жұмыс тапсырмасын беру
Топ ішіндегі өзара көмектесу
Тапсырманы бағдарлау
және жұмысты жоспарын бекіту (5мин)
Жұмыс тапсырмасымен таныстыру
Әр топқа жұмыс орнын белгілеу
Қабілеттеріне қарай тапсырма беру
Жұмыс қауіпсіздігін және санитарлы-гигиеналық талаптарды сақтау, ережені бекіту (3-4 мин)
Оқушылармен қауіпсіздік ережелерін қайталау
Топтардан қауіпсіздік ережесін тексеру
Өржұмыс орнындан тапсырма бойнша қт ережесін сақтау
Практикалық сабақ (30 мин- 1 сабақ; 35мин- 2 сабақ)