ТЕМА: ЛЮБИ, ВИВЧАЙ РІДНУ МОВУ! Повторення та узагальнення вивченого за темою «Фонетика. Лексика.»
МЕТА: повторити та узагальнити вивчене за розділами «Фонетика», «Лексика»; сприяти розширенню словникового запасу школярів, викликати бажання вивчати українську мову, милуватися її красою, розвивати творчі здібності учнів, уміння спостерігати; виховувати любов до мови рідного народу.
ОБЛАДНАННЯ: святково прибрана кімната, рушники, висловлювання про мову; картки із завданнями.
ХІД УРОКУ
І. Вступне слово вчителя.
Мова кожного народу,
Неповторна і – своя,
В ній гримлять громи в негоду
В житі – трелі солов'я.
На своїй природній мові
І потоки гомонять,
Зелен-клени у діброві
По-кленовому шумлять.
Солов'їну, барвінкову,
Колосисту – на віки -
Українську рідну мову
В дар дали мені батьки.
Берегти її, плекати
Будем всюди й повсякчас,
Бо ж єдина – так, як мати -
Мова в кожного із нас.
-Любі друзі, ми розпочинаємо змагання знавців української мови між командами...
Наш перший конкурс «Привітання команд».
ІІ. Конкурс «Розминка».
Ведучий по черзі ставить запитання кожній команді.
Що необхідно зробити , щоб повільна дія «висипа?ти» швидко закінчилась? («ви?сипати»)
Що знаходиться в середині школи? (о)
Що стоїть між стелею і підлогою? (і)
Чим закінчується зима і весна? (а)
На яке питання не можна відповісти «ні»? (Ти мене чуєш?)
На яке питання не можна відповісти «так»? (Ти спиш?)
Чи можна з кози зробити козака? (коза+к)
Що треба зробити, щоб майка злетіла? (майка – чайка)
Чого багато має золото, менше – озеро, ще менше – море, і зовсім не має ріка? (о)
Що мають береза, бук, дуб, яблуня, але не мають ні клен, ні вишня? (б)
ІІІ.Конкурс капітанів.
Завдання: записати слова в алфавітному порядку і правильно поставити наголос.
Просмотр содержимого документа
«Урок - КВН по украинскому языку. 6 класс »
УРОК - КВК
6 КЛАС
ТЕМА: ЛЮБИ, ВИВЧАЙ РІДНУ МОВУ! Повторення та узагальнення вивченого за темою «Фонетика. Лексика.»
МЕТА: повторити та узагальнити вивчене за розділами «Фонетика», «Лексика»; сприяти розширенню словникового запасу школярів, викликати бажання вивчати українську мову, милуватися її красою, розвивати творчі здібності учнів, уміння спостерігати; виховувати любов до мови рідного народу.
ОБЛАДНАННЯ: святково прибрана кімната, рушники, висловлювання про мову; картки із завданнями.
ХІД УРОКУ
І. Вступне слово вчителя.
Мова кожного народу,
Неповторна і – своя,
В ній гримлять громи в негоду
В житі – трелі солов'я.
На своїй природній мові
І потоки гомонять,
Зелен-клени у діброві
По-кленовому шумлять.
Солов'їну, барвінкову,
Колосисту – на віки -
Українську рідну мову
В дар дали мені батьки.
Берегти її, плекати
Будем всюди й повсякчас,
Бо ж єдина – так, як мати -
Мова в кожного із нас.
-Любі друзі, ми розпочинаємо змагання знавців української мови між командами...
Наш перший конкурс «Привітання команд».
ІІ. Конкурс «Розминка».
Ведучий по черзі ставить запитання кожній команді.
Що необхідно зробити , щоб повільна дія «висипати» швидко закінчилась?
(«висипати»)
Що знаходиться в середині школи? (о)
Що стоїть між стелею і підлогою? (і)
Чим закінчується зима і весна? (а)
На яке питання не можна відповісти «ні»? (Ти мене чуєш?)
На яке питання не можна відповісти «так»? (Ти спиш?)
Чи можна з кози зробити козака? (коза+к)
Що треба зробити, щоб майка злетіла? (майка – чайка)
Чого багато має золото, менше – озеро, ще менше – море, і зовсім не має ріка? (о)
Що мають береза, бук, дуб, яблуня, але не мають ні клен, ні вишня? (б)
ІІІ.Конкурс капітанів.
Завдання: записати слова в алфавітному порядку і правильно поставити наголос.