| Сабақ тақырыбы: | Қазақстан Респубилкасының Мемлекеттік рәміздері |
| Сабақтың мақсаты: | Қазақстан Респубилкасының мемлекеттік рәміздерін, олардың құрылу тарихын, мән – мағынасы мен идеялық мазмұнын, авторларын білгізу. Талдау, салыстыру және ой қорыта білу қабілеттерін дамыту.Мемлекеттік нышандарды құрметтеуге үйрету; Граммтикалық тапсырмаларды орындай білу Өсіп келе жатқан ұрпақтың бойына патриоттық сезім, отаншылдық рухты дарыту. |
| Күтілетін нәтижелер: | Қазақстанның Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы айтады |
| Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі: | «Сұрақ-жауап», «ДЖИГСО», «Тест», «Ашық сұрақ» әдісі, |
| Пәнаралық байланыс | Орыс тілі, тарих |
| Оқушыларды оқыту үшін бағалау түрлерін кіріктіру: | Өзін-өзі бағалау, критериалды бағалау, топ мүшелерінің бағалауы |
| Қажетті ресурстар: | Оқулық, ноутбук,стикер,призентация т.б. |
| Сабақ барысы |
| Уақыт | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушылар іс-әрекеті | әдіс-тәсілдер | Ресурстар |
| 09.20-09.23 | Оқушылармен амандасу. Психологиялық тренингін өткізу. Қазақстан қандай мемлекет деген сұрақ қояды? Топ сарапшысы мен оқушыларға бағалау парақшаларын тапсырамын. | Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындалады Қазақстан мемлекетінің қасиеттеріне байланысты жақсы сөйлемдер құрап айтады. «Шаңырақ» жасайды | Психологиялық тренинг | Интербелсенді тақта |
| 09.23-09.26 | Балалар, «Шаңырақ» қай Мемлекеттік рәмізде кездеседі? Балалар, олай болса қалай ойлайсыңдар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Әнұранды орындау | Елтаңбада Сабақтың тақырыбын ашады. Әнұранды орындайды | «Миға шабуыл» әдісі АКТ | Интербелсенді тақта |
| 09.26-09.31 | Мәтінмен жұмыс | Оқушылар ноутбуктан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы мәтінді тыңдайды.Топта талқылайды | | |
| 09.31-09.41 | «ДЖИГСО» әдісі бойынша тапсырманы орындау. | Келесі топтарға барып түсіндіреді,талқылайды.Өз орындарына оралады, ойларымен бөліседі.Мәтінмен жұмысжасайды, тапсырмаларды орындайды | «ДЖИГСО» әдісі | |
| 09.41-09.46 | Сұрақтар бойынша диалог құрастырып, өзара сөйлесу. | Диалог құрастырып, өзара сөйлесу. | Сұрақ-жауап әдісі | Оқулық, интербелсенді тақта |
| 09.46-09.49 | Тест тапсырмасы бойынша сабақты пысықтау | Тестке жауап береді | Тест тапсырмалары «Ашық сұрақ» әдісі | Тест |
| 09.49-09.53 | «Қытайша десерт» | Тапсырманы орындайды | «Қытайша десерт» әдісі | |
| 09.53-09.58 | «Сапа конверті» әдісі арқылы келесі тапсырмаларды орындау | Әр топтан бір оқушы шығып тапсырмаларды алып тобына апарып топ мүшелерінің әрқайсысы орындайды. | «Сапа конверті» әдісі | |
| 09.58-10.00 | «Бәрін білгім келеді»жасырынған сұрақтарға жауап беру | «Бәрін білгім келеді»жасырынған сұрақтарға таңдаған жауап береді | «Бәрін білгім келеді» | Интербелсенді тақта |
| 10.00-10.01 | Үй тапсырмасы: «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің» авторлары туралы ақпарат | Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады | | |
| 10.01-10.02 | Бағалау | Бағалау парағына бағаларын қояды | Бағалау | Бағалау парағына |
| 10.02-10.05 | Рефлексия | «Бес жол» өлең сабақ сөзіне | Синквейн | |
Өткізген:Тургунбаева З.Е.