Саба?ты? та?ырыбы: С?з
Саба?ты? ма?саты: 1. О?ушылар?а с?з жайында т?сінік беру.
2. Ойлау ?абілеттерін дамыту,о?у да?дыларын ?алыптастыру
3.Сауатты жазу?а т?рбиелеу.
Саба?ты? типі: Д?ст?рлі саба?
Саба?ты? т?рі: Жа?а саба?
Саба?ты? ?діс- т?сілі: С?здік ?дісі, к?рнекілік ?дісі.
Саба?ты? к?рнекілігі: ?има ?а?аздар, кестелер, о?у ??ралдары.
Саба?ты? барысы
I. ?йымдастыру кезе?і:
а) о?ушылармен с?лемдесу ?) дайынды?ын ?ада?алау б) психологиялы? дайынды?
III. Жа?а саба??а дайынды? кезе?і:
Ма?сат ?ою
Б?гінгі саба? ма?сатымыз – с?з жайында т?сіну.
IV. Жа?а саба?:
1. Д?птермен ж?мыс.
С?здік диктант: Адам, о?у, кітап, домбыра, мектеп, а??у, шырша, ?н, ?асы?, жа?быр, ж?рек,ж?мыс, жи?аз.
2. О?улы?пен ж?мыс.
232-жатты?у.
?р ба?анда?ы с?здерді о?ып,бір-бірінен ?згешелігін табады.
233-жатты?у.
К?п н?ктені? орнына ?ріп ?ойып жазады.
234-жатты?у.
С?здерді ма?ынасына ?арай топтап жазады.
Жасыл, а?, с?р, ?о?ыр.
Жеті, то?ыз, жиырма.
Адам, жыл?ы, жапыра?, кітап.
Келді, ж?зді, ойнады.
3.Сергіту с?ті .
4. Та?тамен ж?мыс.
235-жатты?у.
Ж?мба?ты о?ып шешуін табады,?арамен жазыл?ан с?здерді? ма?ынасын неліктен ?згергенін д?лелдейді.
V. Саба?ты бекіту:
236-жатты?у.
Ребусты шешеді, ??гіме ??растырады.
(C?з ма?ынасы)
VI. Саба?ты ?орыту: С?ра?- жауап ар?ылы
VII.О?ушыларды ба?алау:
Белсенді ?атыс?ан о?ушыларды ба?алау
VIII. ?йге тапсырма беру:
233- жатты?у
Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы:С?з »
Сабақтың тақырыбы: Сөз
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға сөз жайында түсінік беру.
2. Ойлау қабілеттерін дамыту,оқу дағдыларын
қалыптастыру
3.Сауатты жазуға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Қима қағаздар, кестелер, оқу құралдары.
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық
III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:
Мақсат қою
Бүгінгі сабақ мақсатымыз – сөз жайында түсіну.
IV. Жаңа сабақ:
1. Дәптермен жұмыс.
Сөздік диктант: Адам, оқу, кітап, домбыра, мектеп, аққу, шырша, ұн, қасық, жаңбыр, жүрек,жұмыс, жиһаз.
2. Оқулықпен жұмыс.
232-жаттығу.
Әр бағандағы сөздерді оқып,бір-бірінен өзгешелігін табады.
233-жаттығу.
Көп нүктенің орнына әріп қойып жазады.
234-жаттығу.
Сөздерді мағынасына қарай топтап жазады.
Жасыл, ақ, сұр, қоңыр.
Жеті, тоғыз, жиырма.
Адам, жылқы, жапырақ, кітап.
Келді, жүзді, ойнады.
3.Сергіту сәті .
4. Тақтамен жұмыс.
235-жаттығу.
Жұмбақты оқып шешуін табады,қарамен жазылған сөздердің мағынасын неліктен өзгергенін дәлелдейді.
V. Сабақты бекіту:
236-жаттығу.
Ребусты шешеді, әңгіме құрастырады.
(Cөз мағынасы)
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ- жауап арқылы
VII.Оқушыларды бағалау:
Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру:
233- жаттығу