1. Бейімбет Майлин (1894-1938)- ?аза?ты? аса ірі жазушысы,а?ыны.Ол ?останай облысыны? Таран ауданында ту?ан.Ауыл мектебінен сауат аш?ан болаша? жазушы Троицк ?аласында?ы медреседе,кейін Баш??рстанны? астанасы ?пе (Уфа) ?аласында?ы «?алия» медресесінде білім ал?ан. Ту?ан ?дебиетімізде ??гіме жазуды? шебері болып ?алды.
Ол жазы?сыз жаза?а ?шырап,?мірден ерте кетті.
2. С?здік ж?мыс: ?рім-?рім,б?кебай,ыз?ыры?,?лмелі кедей
Тақырыбы Б.Майлин «Күлпаш» , С. Торайғыров «Кедей»
Мақсаты: 1. Мәтіндерді түсініп, мәнерлеп оқуға дағдыландыру
2. Тілін, сөздік қорын дамыту
3. Адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақ типі: аралас сабақ
Әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап,әңгімеле
Көрнекілігі:суреттер,үлестірмелер
Барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:
Cабаққа дайындық
II Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
1 . « Азаттық жолында» - оқыту
2. Мазмұнын айтқызу.
III Білімді тексеру кезеңі:
1. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап алу.
2.Қорытындылау
IV Мақсатын қою кезеңі:
Тақырыбын,мақсатын хабарлау
Азаттық жолында
V Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
1. Бейімбет Майлин (1894-1938)- қазақтың аса ірі жазушысы,ақыны.Ол Қостанай облысының Таран ауданында туған.Ауыл мектебінен сауат ашқан болашақ жазушы Троицк қаласындағы медреседе,кейін Башқұрстанның астанасы Өпе (Уфа) қаласындағы «Ғалия» медресесінде білім алған. Туған әдебиетімізде әңгіме жазудың шебері болып қалды.
Ол жазықсыз жазаға ұшырап,өмірден ерте кетті.
2. Сөздік жұмыс: өрім-өрім,бөкебай,ызғырық,өлмелі кедей
3 «Күлпаш» . - оқу,түсіндіру
4. «Кедей»- мәнерлеп оқып,талдау
4. Оқушыларға оқыту: іштей,дауыстап-тізбектей
5.Сергіту сәті
VI Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
1. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап алу
- Күлпаш пен Қалидың сыртқы тұрпаты қандай? Қали неге оранып жатыр?