Жаңа формация педагогы - рухани дамыған, әрі әлеуметтік тұрғыдан есейген, педагогикалық құралдардың барлық түрлерін шебер меңгерген білікті маман, өзін - өзі әрдайым жетілдіруге ұмтылатын шығармашыл тұлға.   
 
  Н.Ә.Назарбаев   .   
     
 
 Сабақтың тақырыбы:  Өрттің қаупі. Л.Толстой Өрттен құтқарушы иттер 
Оқу мақсаттары  
Жетістік критерийлері  
Сабақ мақсаттары  
 
 
- Мәтін бойынша түсінбеген сөздерді белгілеу, қойылған сұрақтарға толық жауап беруге дағдыланады   
Іздену жұмыстарын жүргізе алады.   
Барлық оқушылар:  
Тыңдаған материалдан түсінбеген сөзді белгілейді   
Оқушылардың басым бөлігі:  
Мәтін бойынша сұрақ құрастырады;   
Кейбір оқушылар  :  
Қойылған сұрақтарға толық жауап береді   
2.1.1.1   Тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру   .  
     
 
Тілдік мақсаттар:  
 
 
Өрт сөндіруші, спортшы, сұхбат, жанкүйерлер, жарыс, сұхбат барысында тыңдарманның назарын аударту мағынасында қолданатын сөздер.    
Еңбек және шығармашылық 
Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік 
Пәнаралық байланыс:  
Дүниетану, әдебиет, денешынықтыру, математика   
Осыған дейін меңгерілген білім  
Жолбарыс пен түлкі..   
     
 
Жоспарланатын уақыт және орындалуы тиіс іс- әрекеттер  
Сабақтың басы  
 (7 минут  ) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Қызығушылықты ояту.”Ой сергек”   Бір біріне допты береді.Музыка тоқтағанда доп кімде болса, сол бала тілегін айтады.   Үй тапсырмасы: «Драма» әдісі   
«Жолбарыс пен түлкі».   
 
 Дескриптор   
Дескриптор 
-ертегі бойынша сұрақтар береді 
мазмұнын түсінеді  Диалог құрады   
 
 
 
     
 
Үй жұмысын пысықтау  «Жолбарыс пен түлкі» 
     
 
Сабақтың ортасы  
 ( 25минут )  
 Жаңа сабақ:  
“  Баспа машинасы”әдісі  
«Табиғат апаты»  
 
 
 
Дескриптор  
-Сандарды .алфавит ретімен қояды 
- Тақырыпты ашады 
25,1,3,12,6,1, 25 1,22,1,25,37. 
-уақытты тиімді пайдаланады 
 
 
     
 
Білу.  
“  Табиғат апатына не жатады?”  
 
 
Қолдану.  
 Білу .  
Мәтінді түсініп оқыту. Оқушы бірінен соң бірі оқып не туралы екенін айтады. 
Кімнің мекені?  
Суретпен жұмыс.  
Иттер туралы не білеміз? Оқылым 
Белгілі орыс жазушысы Л.Толстойдың «Өрттен құтқарушы иттер» 
 » 
     
 
Дескриптор 
1.Оқыған мәтінінің түсінігін әңгімелей алады.  2.Сұрақтар қоя алады.  3.Қойылған сұрақтарға жауап бере алады.  4.Есте сақтай алады.  
     
 
Иттің пайдасы және зияны.  Постер қорғау. 
 Иттің пайдасы Иттің зияны Ит туралы мақал-мәтелдер 
     
 
Сабақтың соңы ( 5 минут ) 
 
Ой  толғау  : Өрт тілсіз жау дегенді қалай түсінесің? Пікір алмасу   . 
 
 
Үйге тапсырма:  Үлкендердің көмегімен кестені толтыру . 
     
 
Cаралау  
Қызықты, күрделі тапсырмаларды көздеймін. 
Бағалау  
Қалыптастырушы бағалау 
АКТ-мен байланыс   Құндылықтармен байланыс  
(  7-құндылық: Еліміздің ұлттық қауіпсіздігі және бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы )  
Жаратылыстану,өзін - өзі тану  
Пәнаралық байланыс  
     
 
Кері байланыс    
Мен енді достарыма ......деп айтамын.   Кері байланыс:   Ауызша жүргізіледі. Түсінігін «Ақылды үкілер» бойынша белгілеу.    «Мен үшін бүгінгі сабақта.../ұнады/ұнамады, /қызықты болды/қызықсыз болды/. Себебі,...»    
 
 
 
 
 
     
 
Оқушы ынтасын бағалау 
     
 
НазарлаРыңызға рахмет!  
 «Бүгінгі оқыту, кешегіні бекітіп, ертеңгіге жол салады»   
 Я.А.Коменский