|  Бөлім: |  Мәтін және сөйлем | 
  |  Педагогтің аты-жөні: |  
 | 
  |  Күні: |  28.02.24ж | 
  |  Сынып: 1   |  Қатысушылар саны |  Қатыспағандар саны | 
  |  Сабақтың тақырыбы: |  Мәтін. «Саусақ жаттығулары» Болат Үсенбаев   | 
  |  Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |  1.1.1.1 мәтін, сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну; 1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | 
  |  Сабақтың мақсаты |  Мәтін, сөйлем,буын, дыбыс бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді. Оқу түрлерін түсінеді. Жазу жолына әріп элементтерін байланыстырып жазады. | 
  |  Сабақтың барысы | 
  |  Сабақтың кезеңі /уақыты |  Педагогтің әрекеті |  Оқушының әрекеті  
 |  Бағалау  
 |  Ресурс-тар | 
  |  Сабақтың басы ___мин |  (Ұ)  Сабақ алдындағы жағымды көңіл күй  
 |  Оқушылар өлеңді айтып мазмұнына орай қимыл іс әрекет жасайды. |  «Бас бармақ» арқылы бір-бірін бағалайды |  слайд сурет 
 | 
  |  Сабақтың ортасы ___мин 
 |  
  
 |  Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды.   
 Өлең саусақ жаттығуларына байланысты. Өлеі мазмұнына орай жаттығу жасайды. |  МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді»  
 |  слайд 
 Сурет-тер   
 
 | 
  |  ___мин 
 |  2- жаттығу Бір дегенім- білім, «Төрт» пен «беске» ілін. Екі дегенім- еңбек, Еңбек етсең өнбек. |  2-жаттығуда оқушылар  санамақты дәптарге жазып алады. |  МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді»  
 |  слайд 
 
 смайликтер  
 | 
  |  ___мин 
 |    Адамның көңіл күйін түрінен байқауға болады. Қуанған кезде күліп тұрады. Ал ренжігенде қабағы түюлі болады. |  
 
 Оқушылар адамның көңілкүйін ажырата алады. 
 |  МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді» |  слайд 
 смайликтер 
 | 
  |  
 
 
 
 ___мин 
 |    |  Оқушылар екі қолме жұмыс жасайды. |  
 
 МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді»  
 |  
 | 
  |  _ 
 
 
 ___мин   |  Дәптермен жұмыс  
 
  
  
 |  
 Оқушылар жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. Дәптерлеріне әдеміліп , көркем жазады. |    МҚ: «Керемет» «Жарайсың-дар» «Бәрекелді» 
 |  Оқулық слайд сурет   
 
 
 | 
  |  Сабақтың соңы   ___мин 
 
 
 
 
 
 
 
 Кері байланыс 
 |  
  
 |  
 
 
 
  Оқушылар сабақты қалай түсінгені жөнінде кері байланыс береді. |  Білім алушы-ларды мадақтау 
 
 
 
 
 
 |  слайд 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Микро-фон |