Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі
Сальменова Бибигуль Толеубаевна
4 «Б» сыныбында өткізілген ашық сабақ жоспары
Өткізілген күні: 27.04.2018ж.
Сабақтың тақырыбы: 9- мамыр жеңіс күні.( Грамматикалық тақырып: Табыс септік,көмектес септік).
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: 9-мамыр жеңіс күні туралы мәлімет алу,табыс және көмектес сетіктерін ажырата алу, сұрақтары мен жалғауларын білу.
Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, дұрыс -бұрыс әдісі бойынша есте сақтау қабілеттерін дамыту. Шығармашылыққа баулу, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: потриотизмге, отаның сүюге және соғыс ардагерлерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап,сөздікпен жұмыс, дұрыс – бұрыс.
Сабақтың көрнекілігі: презинтация, ашық хат.
Сабақтың барысы:
|   Сабақтың кезеңдері  |    Мұғалімнің әрекеті  |    Оқушының әрекеті  |  
|   Ұйымдастыру  |    Амандасу Оқушыларды түгендеу Топқа бөлу (түрлі – түсті қағаздар арқылы)  |    Амандасады Түрлі-түсті қағаздарды алып топқа бөлінеді.  |  
|   Үй жұмысын тексеру  |    Балалар сендер қандай мерекелерді білесіңдер?  |    Оқушылардың жауабы  |  
|   Жаңа сабақ  |    9-мамыр жеңіс күні Мақсаты: Сөздікпен жұмыс Мәтінмен жұмыс  |    Мақсатын айтады Сөздерді қайталайды Дәптерлеріне жазады. Топ мәтінді оқиды, бір-бірлеріне түсіндіреді, дұрыс-бұрыс тапсырмасын орындайды.  |  
|   Сергіту сәтті  |    «Қимылды қозғалыс»  |    орындайды  |  
|   Грамматикалық тапсырма Бекіту  |    Табыс, көмектес септіктеріне байланысты сөздерді табу. Қай сөз қай септікте тұрғаны. Жеңіспен, ерлікті, ардагерлерді,ардагермен, мерекелеріңмен.  |    Сөздерді топтастырады.  |  
|   Қорытындылау  |    Шығармашылық жұмыс.  |    Өз қолдарымен ашық хат жасайды.  |  
|   Бағалау  |    Смайлик арқылы  |    Әр оқушы өз-өзін бағалайды  |  
|   Үй тапсырмасы  |    9-мамыр жеңіс күніне соғыс ардагерлеріне құттықтау сөздерін жазып келу.  |    Күнделіктеріне жазады.  |  
Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі
Сальменова Бибигуль Толеубаевна
4 «Б» сыныбында өткізілген ашық сабақ жоспары
Өткізілген күні: 27.04.2018ж.
Сабақтың тақырыбы: 9- мамыр жеңіс күні.( Грамматикалық тақырып: Табыс септік,көмектес септік).
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: 9-мамыр жеңіс күні туралы мәлімет алу,табыс және көмектес сетіктерін ажырата алу, сұрақтары мен жалғауларын білу.
Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, дұрыс -бұрыс әдісі бойынша есте сақтау қабілеттерін дамыту. Шығармашылыққа баулу, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: потриотизмге, отаның сүюге және соғыс ардагерлерін құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап,сөздікпен жұмыс, дұрыс – бұрыс.
Сабақтың көрнекілігі: презинтация, ашық хат.
Сабақтың барысы:
|   Сабақтың кезеңдері  |    Мұғалімнің әрекеті  |    Оқушының әрекеті  |  
|   Ұйымдастыру  |    Амандасу Оқушыларды түгендеу Топқа бөлу (түрлі – түсті қағаздар арқылы)  |    Амандасады Түрлі-түсті қағаздарды алып топқа бөлінеді.  |  
|   Үй жұмысын тексеру  |    Балалар сендер қандай мерекелерді білесіңдер?  |    Оқушылардың жауабы  |  
|   Жаңа сабақ  |    9-мамыр жеңіс күні Мақсаты: Сөздікпен жұмыс Мәтінмен жұмыс  |    Мақсатын айтады Сөздерді қайталайды Дәптерлеріне жазады. Топ мәтінді оқиды, бір-бірлеріне түсіндіреді, дұрыс-бұрыс тапсырмасын орындайды.  |  
|   Сергіту сәтті  |    «Қимылды қозғалыс»  |    орындайды  |  
|   Грамматикалық тапсырма Бекіту  |    Табыс, көмектес септіктеріне байланысты сөздерді табу. Қай сөз қай септікте тұрғаны. Жеңіспен, ерлікті, ардагерлерді,ардагермен, мерекелеріңмен.  |    Сөздерді топтастырады.  |  
|   Қорытындылау  |    Шығармашылық жұмыс.  |    Өз қолдарымен ашық хат жасайды.  |  
|   Бағалау  |    Смайлик арқылы  |    Әр оқушы өз-өзін бағалайды  |  
|   Үй тапсырмасы  |    9-мамыр жеңіс күніне соғыс ардагерлеріне құттықтау сөздерін жазып келу.  |    Күнделіктеріне жазады.  |  
                        
                        
                        
                        
                        
                        
                        
                        
        
	
    
                                    
                                    
                                    
                                    