| 5 сынып Сабақ №96 Күні: Мүғалімі: Тексерген: |
| Тақырыбы | Жай бөлшектерді қосу және азайту |
| Сілтемелер | Күнтізбелік жоспар, стандарт, Кембридж жобасы |
| Мақсаты | Оқушылардың жай бөлшектерді қосу және азайту дағдыларын арттыру |
| Күтілетін нәтиже | Оқушылар бөлімдері бірдей және әртүрлі бөлшектерді және аралас сандарды азайтады, қосады . |
| Негізгі ұғымдар | Аралас сан, бөлімдері бірдей, әртүрлі бөлшектер |
| | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
| Ұйымдастыру кезеңі | Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Оқушылар қалай демалғаны туралы екі шындық және бір өтірік айту керек | Шеңберге тұрып өздерінің демалысы туралы әңгіме құрайды |
| Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айқындау | Ия, балалар, бүгін біз жай бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығарамыз |
|
|
Миға шабуыл | Үлес дегеніміз не? Бөлшектің элементтерін ата. Бөлшектің қандай түрлерін білесіңдер? Аралас санды қалай бұрыс бөлшекке айландырамыз? |
Сұрақтарға жауап береді |
| Сәйкесін тап | | Оқушылар сәйкестерін табады |
|
Графикалық диктант | Өзара тең бөліктер үлес деп аталады. бөлшектері қысқарылмайтын бөлшектер. Бөлшек сызығының астында бөлшектің алымы жазылады 15 минут сағаттың бөлігі Дұрыс бөлшек координаталық сәуледе 1 санының оң жағында орналасады. Дұрыс бөлшектің алымы бөлімінен кіші. бөлшегі дұрыс бөлшек Бұрыс бөлшек 1-ге тең немесе бірден үлкен бөлшегі координаталық сәуледе бөлшегінің оң жағында орналасады. Дұрыс бөлшекті аралас сан түрінде жазуға болады. |
| Сергіту сәті | Іс-қимыл көрсетіп тұрады және балалар үшке дейін санайды қазақша,орысша , ағылш | Оқушылар жаттығу жасайды және санауды жалғастырады(1 мин) |
| Компьютерде тапсырмалар орындау | Қосуға және азайтуға тапсырмалар орындау | Оқушылар тапсырмаларды орындайды |
|
Қатесін тап | 2) 4) |
Өз ойларын ортаға салады |
| Ой сергіту | 5 кондитер 5 пирогты 5 сағатта дайындаса, 10 кондитер 10 сағатта неше пирог дайындайды? |
|
Шығармашылық жұмыс | у-тің қандай мәндерінде теңсіздік орындалады: | |
| Оценивание для обучения | Ия, балалар, бүгінгі сабақта не ұнады? Алдағы уақытта неге әлі де назар аудару керекпіз? |
Өз ойларын ортаға салады |
| Үй жұмысы | Комментарий арқылы | |
| Бағалау | Бағалау парақтары арқылы | Топ басшылары әр сабақ бөлімі бойынша бағалайды |
| Рефлексия. Қорытындылау | Сабаққа қойылған мақсатқа жеттік па? Нені үйрендік? Нені білгіміз келеді? | |
| Сабаққа рахмет!!! |