Жай б?лшектерді жазу мен о?уды біледі; жай б?лшекті? т?рлерін, аралас сандарды ажырата біледі; б?рыс б?лшекті аралас сан?а ж?не аралас санды б?рыс б?лшекке айналдыра біледі; жай б?лшектер мен аралас сандарды салыстыра біледі.
Саба?ты? барысы: 1) ?йымдастыру кезе?і. / 2 мин / Психологиялы? ахуал. – Б?гін ал?аш?ы т?сектен т?р?анда естіген жылы с?зімізді еске т?сірейікші. Олай болса, к?не, саба?ымызды бір-бірімізге жа?сылы? тілеуден бастайы?. Балалар, ?олдары?ды кеуделері?е ?ойып, ж?рек т?стары?ызды ?ста?даршы. ?алай со?ып т?р?анына ??ла? т?рі?дерші:д?рс-д?рс. Ж?ректері?ні? орнында мейірімді к?нні? бір б?лшегі т?р деп елестеті?дер. Оны? жылы мен жар?ын с?улесі денемізге, ?олдары? мен ая?тары?а таралуда. К?птігі сондай, бойымыз?а сиятын емес. Олай болса, осы азда?ан жылу мен жары?ты бір-бірімізге жа?сы тілектер айтып сыйлайы?. ( Бір – біріне ?арама-?арсы т?рып тілектер айтады.)
Просмотр содержимого документа
«Жай б?лшектерді ?айталау»
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді қайталау.
Сабақтың мақсаты: а) Білімділік: Жай бөлшектер; үлес, бұрыс және дұрыс бөлшектер, аралас сандардан; бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыру; жай бөлшектерді салыстыруда алған білімдерін бекіту. Б) Дамытушылық: Оқушылардың өз ойларын нақты дәл жеткізе білуге, тез есептеу, есте сақтау қабілеттерін, салыстыра білуге дағдыландыру. В) Тәрбиелік: Оқушыларды алғырлыққа, шыдамдылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Жай бөлшектерді жазу мен оқуды біледі; жай бөлшектің түрлерін, аралас сандарды ажырата біледі; бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыра біледі; жай бөлшектер мен аралас сандарды салыстыра біледі.
Сабақтың барысы: 1) Ұйымдастыру кезеңі. / 2 мин / Психологиялық ахуал. – Бүгін алғашқы төсектен тұрғанда естіген жылы сөзімізді еске түсірейікші. Олай болса, кәне, сабағымызды бір-бірімізге жақсылық тілеуден бастайық. Балалар, қолдарыңды кеуделеріңе қойып, жүрек тұстарыңызды ұстаңдаршы. Қалай соғып тұрғанына құлақ түріңдерші:дүрс-дүрс. Жүректеріңнің орнында мейірімді күннің бір бөлшегі тұр деп елестетіңдер. Оның жылы мен жарқын сәулесі денемізге, қолдарың мен аяқтарыңа таралуда. Көптігі сондай, бойымызға сиятын емес. Олай болса, осы аздаған жылу мен жарықты бір-бірімізге жақсы тілектер айтып сыйлайық. ( Бір – біріне қарама-қарсы тұрып тілектер айтады.)
Блум таксономиясы бойынша:
Оқыту
деңгейі
Мұғалімнің тапсырмасы
Оқушының
іс-әрекеті
Әдіс - тәсілдер
Кіріспе Білу / 7 мин /
Әр түрлі фигурада бейнеленген түрлі-түсті қағаздар арқылы оқушыларды топқа бөлу.
Мұғалім бір оқушыны таңдап алады да, маңдайына негізгі сөз жазылған стикерді жапсырады.
Әр оқушы бір-бірден алып,топ құрады.
Қатысушы сыныпқа 10 сұрақ қояды. Топ мүшелері сұрақтарға «Иә» не «Жоқ» деп жауап береді.
«Он сұрақ»
әдісі
Топтық
жұмыс
Негізгі бөлім Түсіну / 5 мин /
Әр жұпқа тақырыптардың мазмұнын ашу үшін тапсырмалар беріледі.