kopilkaurokov.ru - сайт для учителей
Файл удален или неудачно загружен. Попробуйте загрузить файл повторно

Создайте Ваш сайт учителя Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Екі та?балы сандарды? онды? ??рамы.?зынды?ты ?лшеу. Метр (м)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:1. О?ушыларды ?зынды? ж?не ?лшеуді? жа?а бірлігі метрмен (м) таныстыру;

                              2. Логикалы? ойлау ?абілеттерін дамыту;

                              3. ??ыптылы??а, шапша?ды??а т?рбиелеу

Саба?ты? т?рі: Жа?а саба?

Саба?ты? ?тілі ?дісі: С?здік, к?рнекілік, топпен

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Екі та?балы сандарды? онды? ??рамы.?зынды?ты ?лшеу. Метр (м)»

Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы сандардың ондық құрамы.Ұзындықты

өлшеу. Метр (м)

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларды ұзындық және өлшеудің жаңа бірлігі

«метрмен» таныстыру.

2. Логикалық ой-өрісін дамыту.

3. Ұқыптылыққа,шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Оқу құралдары, кестелер, суреттер

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу

ә)дайындығын қадағалау

б) Психологиялық дайындық

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

Дәптерлерін тексеріп шығамын.

ІІІ.Топпен,жұппен жұмыс.

І-топ ІІ-топ ІІІ-топ

8-6 9-6 7-3

5+4 8+2 7+3

III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1) Ауызша есептеулер.

2) Сұрақтарға жауап алу.

  • Қандай өлшем бірліктерді білесіңдер?

  • 1 дециметрде неше сантиметр бар?т.б

Мақсат қою

Бүгінгі сабағымыздың мақсаты – ұзындықты өлшеу және метрмен танысу.

IV. Жаңа сабақ:

1.Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу.

101 102

1(8 – бет)

Жасыл кесіндінің дм өлшеп, көк кесіндінің см өлшеп жазады. Ұзындықтарын қосады.

10 см+ 1 см =11 см немесе 1 дм+ 1 см =1дм 1см

2

1см 100 рет, ал 1 дм 10 рет салынса, онда 1 метр(м) болады. Ендеше, 100 см = 1м немесе10 дм = 1 м .Ұзындықты метрмен өлшейді.

Есіне сақта:

1 дм = 10 см

1 м = 10 дм

1 м = 1 00см!

3 №4 ( Ауызша орындалады)

Сынық сызықтың ұзындығын табу үшін оның буындарының ұзындықтарын қосу керек

2.Сергіту сәті . Саусақпен мұрынды қысайық

Әншіге біраз ұқсайық,

Әрбір сөздің дыбысы,

Қандай екенін ұғайық

V. Сабақты бекіту:

5 Есепті шығарады.

Бар еді - 5(о) Бар еді 8 (о)
Берді – 3 (о) ? (о) Өткізді – 3 (о)

Шешуі: 5 + 3 = 8 Қалды - ?(о)

Жауабы: барлығы 8 оқулық. Шешуі: 8 – 3 = 5 Жауабы: қалды 5 оқулық

Есептің шарттарын, шешулерін, жауаптарын салыстырады.

Не байқадың? сұрағына жауап береді.

VI. Сабақты қорыту:

Сұрақ – жауап арқылы.

  • Қандай өлшем бірліктермен таныстық?

  • Сабақ ұнады ма?

VII.Оқушыларды бағалау:

Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.

-Күнделікке баға қою.

VIII. Үйге тапсырма беру:

9 – бет №6

-Сабақ аяқталды.

-Үзіліске шығыңдар.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Екі та?балы сандарды? онды? ??рамы.?зынды?ты ?лшеу. Метр (м)

Автор: Аубакирова Саулеш Касеновна

Дата: 02.03.2016

Номер свидетельства: 301240


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей


Распродажа видеоуроков!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства