Топты? ж?мыс. ?р топ?а ж?мыс беру с?йкестікті аны?тау.
1-топ: 2-топ:
55+а=75 ?ріпті ?рнек x*3 = 15 ?ріпті ?рнек
а+m = m+a санды ?рнек a*6 те?дік
39+b+12 те?деу 345+635 те?сіздік
7*5 > 30 те?сіздік 100 = 35+65 санды ?рнек
336+35 те?дік 45<208 те?деу
3-топ:
835 – 125 те?сіздік
c+ n санды ?рнек
a+35 = 125 те?дік
62 < 600 санды ?рнек
60+30 = 90 те?деу
ІV. О?улы?пен ж?мыс.
№1 (та?тамен ж?мыс)
а) а + в
а
2
9
7
8
0
в
8
6
5
9
4
?) в * а
№2.Есеп бойынша ?рнек ??ру.
1-топ. а) (4*8)+(5*9) =77 (орын)
2-топ. ?) (209-28)+209=390 (бала)
3 -топ. б ) (165+289)+165=619 (км)
№3. Есеептеу. (ж?паралы? тексеру)
54-6 * 4+13 (42-38) * 9+17 4* (100-93)-16
(8+24:3):2 7 * 10-7 * 4+36 (7+21):7+100
Сергіту с?ті: «Бір о??а, бір сол?а» музыкамен ?имылдар жасау.
№6 тікт?ртб?рыш сызу,периметрін табу.
V. «Алтын санды? » ойыны. Санды?шаны? тапсырмасын орындау. ?р топтан бір о?ушы шы?ып санды? ішінен та?дауы бойынша тапсырма алады, топпен ж?мыс істеледі.
Просмотр содержимого документа
«Екі ?ріптен т?ратын ?рнек.Бекіту»
Сабақтың тақырыбы: Екі әріптен тұратын өрнектер.Бекіту.
Сабақтың мақсаты: 1) екі әріптен тұратын өрнектердің мәнін табу дағдысын қалыптастыру.2) ойлау қабілетін дамыту,математикалық терминмен сөйлеу дағдысын қалыптастыру. 3) шапшаңдыққа , топпен жұмыс істеуге үйрету,көркем,тазалыққа тәрбиелеу.
Көрнекілік: геометриялық фигуралар, сәйкестендіру жұмыстары, сандық суреті
Сабақтың түрі: бекіту сабағы
Сабақтың әдісі: топтық, сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Психологиялық дайындық
Кел,балалар, ойнайық,
Ойнайық та, ойлайық,
Қандай есеп болса да,
Шешпей оны қоймайық.
Шеңбер жасап, бір-біріне тілек айтады.
Оқушылар геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлінеді.
ІІ. Өткенді қайталау.
Өткен сабақта қандай тақырып өттік? (екі әріптен тұратын өрнектің мәнін табу)
Санды өрнек дегеніміз не?
Екі әріптен тұратын өрнектің мәнін қалай табамыз? (әріп орнына сандар қойып, өрнектің санды мәні табылады)
Кім тақтағамысал жазады? (әр топтан әріпті өрнектер жазып,орнына сандар қойып мәнін табады)
ІІІ. Жаңа сабақ.
Топтық жұмыс. Әр топқа жұмыс беру сәйкестікті анықтау.
1-топ: 2-топ:
55+а=75 әріпті өрнек x*3 = 15 әріпті өрнек
а+m = m+a санды өрнек a*6 теңдік
39+b+12 теңдеу 345+635 теңсіздік
7*5 30 теңсіздік 100 = 35+65 санды өрнек
336+35 теңдік 45
3-топ:
835 – 125 теңсіздік
c+ n санды өрнек
a+35 = 125 теңдік
62 санды өрнек
60+30 = 90 теңдеу
ІV. Оқулықпен жұмыс.
№1 (тақтамен жұмыс)
а) а + в
а
2
9
7
8
0
в
8
6
5
9
4
ә) в * а
№2 .Есеп бойынша өрнек құру.
1-топ. а) (4*8)+(5*9) =77 (орын)
2-топ. ә) (209-28)+209=390 (бала)
3 -топ. б ) (165+289)+165=619 (км)
№3. Есеептеу. (жұпаралық тексеру)
54-6 * 4+13 (42-38) * 9+17 4* (100-93)-16
(8+24:3):2 7 * 10-7 * 4+36 (7+21):7+100
Сергіту сәті: «Бір оңға, бір солға» музыкамен қимылдар жасау.
№6 тіктөртбұрыш сызу,периметрін табу.
V. «Алтын сандық » ойыны. Сандықшаның тапсырмасын орындау. Әр топтан бір оқушы шығып сандық ішінен таңдауы бойынша тапсырма алады, топпен жұмыс істеледі.
1-тапсырма: «Сөзжұмбақ шешу»
1
Ө
2
Р
3
Н
4Е
5
К
1. Көбейтуге кері амал.(бөлу)
2.«Кем» ұғымына қарсы ұғым.(артық)
1,20,314 бұлар нелер?(сан)
25+25 өрнегінің мәні. (елу)
Нашар баға (екі)
2-тапсырма: «Ойлан,тап» жұмбақ есеп
Атам, әжем, аға мен әкем, інім және мен анам және енесі, енесінің бөлесі отыр едік шәй ішіп, жеңгем кірді майысып? (10)
3- тапсырма.: логикалық есеп.
Зарина,Айгүл,Мәншүк көк,қызыл, ақ көйлек киді. Зарина мен Айгүлдің көйлегі ақ емес. Айгүлдің көйлегі көк те емес. Кім қандай көйлек киді?