|   Сынып:   |    5 «Б»   |  
  |   Пәні:   |     Әдебиет   |  
  |   Сабақтың тақырыбы:   |    Ата мен баланың сағынышы   |  
  |   Оқу мақсаты:   |    Шығармадағы кейіпкерлер іс-әрекетіне баға бере отырып,адамгершілік қасиеттердің маңыздылығын түсіну.       |  
  |   Табыс критерийлері   |  
  |   Барлық оқушылар:   |    Көпшілік оқушылар:   |    Жекелеген оқушылар:   |  
  |   а) Әңгіменің тақырыбы мен идеясын біледі.  ә) Сұрақтарға жауап бере алады. б) Мәтін бойынша жоспар құра алады.       |    а) Мәтіндегі диалогты тауып оқиды. Сағыныш сезімінің мағынасын түсінеді  ә) Сағыныш сезімінің мағынасын түсінеді           |    а) Әңгімені бүгінгі өмірмен байланыстыра алады.       |  
  |   Уақыты   |    Кезеңдері   |    Тапсырма     |    Мақсаты   |    Мұғалім не істейді   |    Оқушылар не істейді         |    Ресурстар   |  
  |   3 мин   |    Ұйымдастыру кезеңі.          Психологиялық ахуал тудыру   |                        Бүгінгі сабақ барысында бір-біріне жылы лебіздерін білдіру   |                        Оқушылардың бір-біріне деген құрметін арттыру   |    Оқушылармен сәлемдесіп, оқу-құралдарын тексеріп, күн ретін жаздырдым.  «Шаттық шеңбері»   |    Оқушылар күн ретін жазды.             Оқушылар бір-бірінің қолынан ұстап тұрып,жылы лебіздерін білдіреді.       |         |  
  |   3 мин   |    Топтастыру     |    Қиындылардан мағыналы нақыл сөз шығару   |    Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы орнату.       |    Нақыл сөздерді қиындылармен біріктіру арқылы оқушыларды топтастырамын   |    Оқушылар қиындыларды біріктіріп, шыққан нақыл сөз бойынша орындарына отырды.   |    Нақыл сөздер жазылған қиықшалар   |  
  |   3 мин   |    Үй тапсырмасын тексеру.   |    Әңгімеге жасалған сатылай кешенді талдау жұмыстары       |         |    1-2 оқушыға оқытамын, сол бойынша басқа оқушылардың талдауын түзеймін.   |    Оқушылар тыңдап отырып,өз қателері болса жөндейді.   |    Оқушылардың жұмыс дәптерлері   |  
  |   5 мин   |    Қызығушылықты ояту   |    Мұғалім өз атасының жазған хатын оқиды   |    Ата мен бала арасындағы сағынышты сезіндіру   |    Музыка әуенімен хатты оқимын   |    Оқушылар тыңдайды.   |    Музыка әуені,хат.   |  
  |       20мин   |    Мағынаны тану   |    Қазіргі кезеңде ата-әжесімен кездесуіне тыйым салынған балалар бар (Бұрыш стратегиясы арқылы )       |    Оқушының сыни ойлауын дамыту   |    Топтардың тапсырмаларын түсіндіру.   |    1-топ Келісемін  2-топ Келіспеймін  3-топ Күмәнданамын  4-Құнды пікір  Әр топ өз көзқарастарын қорғап шығады.   |    Плакат,маркер,қалам   |  
  |       5 мин   |    Ой толғаныс   |    Шығармашылық жұмыс     |    Оқушылардың қабілеттерін шыңдау   |    Әр түрлі шығармашылық тапсырмаларды экраннан көрсету. Оқушылар өздері таңдаған жұмыс түрін жасайды         |    1. Эссе жазады  2. Атасына арнап өлең шығарады  3. Кейіпкерге хат жазады       |    Слайд     |  
  |       2 мин   |    Үй тапсырмасы   |    Ермек ұйқыдан оянған соң не болады деп ойлайсың? Әңгімені ары қарай қалай аяқтар едің?       |    Оқушының ойлау қабілетін шыңдау.   |    Үйге тапсырма бердім   |    Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алды   |         |  
  |   2 мин   |    Рефлексия     |    Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс     |    Оқушылардың сабақ барысы туралы пікірін білу       |    Табыс критерийі жазылған парақшаны таратып беру   |    Кері байланыс парағын толтыру   |    Табыс критерий парақшалары   |  
  |   2 мин   |    Бағалау     |         |         |    Алдын-ала берілген бағалау парақшалары бойынша білімдерін бағалап,бағдаршам бойынша көңіл-күйлерін байқадым      .       |    Бағалу парақшаларында қойылған ұпай сандарын айтып шықты.   |    Бағалау парақшалары, бағдаршам суреттері   |