| Сабақтың тақырыбы | Пуантилизм деген не? |
| Сілтеме | 3 сынып. «Бейнелеу өнері» оқулығы мен оқыту әдістемесі. Алматы. Атамұра 2014 жыл. |
| Сабақтың мақсаты | Оқушыларға тың мәліметтер беріп, білімді қалыптастыру, жаңа мағлұмат беру. Сабақ оқытудың негізгі үрдісін есте қалдыру, оқушы санасына терең сіңіру. Сурет салдыру арқылы оқушыларды тазалыққа, ұқыптылыққа үйрету. |
| Күтілетін нәтиже | Оқушылар тың мәліметтер біліп, білімдерін қалыптастырады. Сабақ оқытудың негізгі үрдісін есте қалдыру арқылы, санасына терең сіңіреді. Сурет салдыру арқылы оқушыларды тазалыққа, ұқыптылыққа үйренеді. |
| Негізгі идея | Пуантилизм өнерінің ерекшелігіне өз ойларын қағаз бетіне бейнелеу арқылы жеткізе біледі, пуантилизмге қандай композиция керектігін түсінеді. |
| Сабақтың көрнекілігі | Интериактивті тақта, слайд, күз мезгілі суреттері, плакаттар, түрлі-түсті маркерлер. |
| Оқытудың әдіс-тәсілдері | Ой қозғау. Сұрақ-жауап. Сөзжұмбақ. «Кім шапшаң» ойыны. Топтық жұмыс. Жұптық жұмыс. Жеке жұмыс, деңгейлік тапсырма. |
| Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ақпараттық ресурстар, көрнекі құралдары |
| Бағалау |
| Ұйымдастыру кезеңі 5 минут | Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Сыыныпты түгелдеу. 4 түс арқылы топқа бөлу Қызыл түс-батылдық түсі-табандысың. Көк түс-сабырлылық түсі-шыдамдысың Жасыл түс-жайлылық түс-кеңпейілдісің Сары түс-жылылық түсі-мейірімдісің. | 4-топқа бөлінеді | АКТ Пуантилизм түрінде салынған суреттер. Қызыл. Көк. Сары. Жасыл. |
| Үй тапсырмасы 7 минут | Натюрморттың көңіл күйге түс түрлерінің әсерлілігін талдау, талқылау. | Сұрақтарға жауап береді | Жұмыс дәптері |
| Негізгі бөлім 20 минут | Топтық жұмыс: Табиғатты пуантилизм түрінде саламыз Жұптық жұмыс: «Пуантилизм» сөзіне сөзжұмбақ беру. Жеке жұмыс: «Құмыра» натюрмортын пуантилизм түрінде салу. | Сурет салып, жоба қорғайды. Сөзжұмбақ шешу Оқушылар өздерінің қабілетіне сәйкес сурет салады. Деңгейлік тапсырма | Суреттер, маркер. Екі жұлдыз, бір ұсыныс Бағдаршам арқылы бағалау Бірін-бірі бағалау |
| Сергіту сәті, 3-минут | «Ақбұлақ» әніне жаттығу жасау. |
| Қорытынды 5-минут | Кері байланыс, сұрақ-жауап арқылы. |
| Үйге тапсырма | Еркін тақырыпта пуантилизм түрінде сурет салып келу. |