| Күні | 08.12.2016ж. | 
  | Сыныбы | 5 «А» | 
  | Пәні | Жаратылыстану | 
  | Сабақтың тақырыбы | Гидросфера-жердің су қабығы | 
  | Сабақтың мақсаты | Оқушыларға «гидросфера» туралы ұғымды қалыптастыру,табиғаттағы су түрлері,таралуы,су айналымы жөнінде түсінік   | 
  | Дамытушылығы | Оқушыларға су тіршілік қайнар көзі екенін,танымдық қабілеттерін,ой өрістерін дамыту. | 
  | Тәрбиелілігі | Экологиялық тәрбие беру,суды қорғауға ,қастерлеуге тәрбиелеу | 
  | Білімділігі | Жердің су қабығы-гидросфера туралы толық мағлұмат беру,төмендегі сыныптарда өткенін толықтыра түсу | 
  | Сабақ түрі | Аралас | 
  | Қолданылатын әдіс- тәсілдер | Топтық жұмыс,БҮБ кестесі,постер қорғау,миға шабуыл,үш қадамды сұхбат. | 
  | Пәнаралық байланыс | Физика,экология,биология,география, тарих,әдебиет | 
  | Күтілетін нәтиже | Гидросфера құрамы ,судың қасиетін білу | 
  | Көрнекілігі | Интербелсенді тақта,тірек сызба,доп,дүниежүзінің физикалық картасы,плакаттар,суреттер,кескін парақшалары | 
  | Кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | 
  | Ұйымдастыру кезеңі (3минут) | Сәлемдесу.Түгелдеу.Психологиялық дайындық,оқушыларды Тәуелсіздіктің символдары арқылы топқа бөлу,топ басшылары түрлі түсті қағазды таңдап топтың атын белгілейді | Оқу құралдарын дайындап ,назарларын сабаққа аудару | 
  | Үй тапсырмасын сұрау | Үш қадамды сұхбат арқылы, жабық тест бағалау | Картадан материктер мен аралдарды көрсетеді, бағалау парақшасына өздерін бағалайды | 
  | Жаңа сабақтың тақырыбын ашу | Өлең оқиды, бөлме гүліне сипаттама арқылы,балықтың суретін көрсету арқылы ашады.Күнді белгілеп тақырып жазамыз.Су туралы не білеміз деп төменгі сыныпта өткендерін есіне түсіріп,БҮБ кестенің І тармағын толтыруды ұсынады | Оқушылар өлеңнің мағынасы арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.Дәптерлеріне жаңа тақырыпты жазады. | 
  | Жаңа сабақ | Слаидтар арқылы,ауызша түсіндіреді,мәтінмен жұмыс | Назар аударады, мәтінді оқиды | 
  | «Шеңберлі ақпарат»(постермен жұмыс) | Топқа бөлген символдарды топтың атымен сәйкестендіріп жаңа тақырыпқа байланысты сөйлем құрау және постер қорғау | Тапсырмамен айналысу | 
  | «Сергіту сәті» | Өлең айтады | Орындарынан тұрып ,қимыл қозғалыста болады | 
  | Адасқан обьектілер | Интербелсенді тақтадан көрсетіледі, орысша ағылшынша атауын айтады   | Оқушылар сәйкестендіреді | 
  | «Сандар сөйлейді» | Осы сандар нені білдіретінін тап? | Ойланып жауап жазады | 
  | БҮБ кестесі | ІІ тармағын (Үйрендім )толтыру және бағалау парақшасына бағалайды | Тарсырманы орындайды | 
  | Қорытынды | Сабақты қорытындылайды | Бағдаршам түсі арқылы жауап береді | 
  | Кері байланыс   | Стикерге бүгінгі тапсырма жайлы ұғынғандарын өзенге саяхат жасайды | Тақтаға шығып іледі | 
  | Бағалау критериі | Бағалау парақшасын толтырып тапсыру | Өз-өзін бағалау | 
  | Үйге тапсырма | Гидросфера тақырыбын оқу.  «Су»туралы синквэйн (өлең)құрастыру Кескін картамен жұмыс   | §13 оқу |