| Бөлім №3 | Гимнастика арқылы денсаулықты нығайту |
| Оқу мақсаты | 5.3.4.4. Денсаулықты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болу |
| Сабақтың тақырыбы | Кіші аттан секіру |
| Сабақтың мақсаты | Қозмалғалы ойындар арқылы секіруді үйрету |
| Ойлау дағдыларының деңгейі | Кедергі алдындағы қорқынышты жеңу |
| Бағалау кретерийі | Қалыптастырушы,ішкі жиынтық бағалау критерийлерін жасақтау |
Тапсырма
| Бағалау критерийі | Дескриптор |
| Қалыптастырушы және ішкі жиынтық бағалау | 0-мүлдем жаттығуларды орындамаса, 1-жаттығуларды әлсіз орындаса, 2-жаттығуларды жақсы орындаса, 3-жаттығуларды өте жақсы орындаса |
| Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
| Басы | «Жүрекше» шаттық шеңбері Түрлі түсті гимнастикалық таяқшалармен топқа бөлу. Гимнастикалық таяқшалармен жалпы дене жаттығуларын жасау. | Оқу бағдарламасы және нұсқаулық. |
| Ортасы | «Чехарда» ойыны Гимнастикалық скамейкадан секіру. Ақ,сары,қызыл,көк топқа бөліп тапсырманы орындау. Ақ –мостикке дейін екпән алып жүгіреді,сары-мостикке аяғын қойып кіші атқа өарай секіреді,қызыл-кіші аттан үстінде секіріп ұшады,көк-қол алда тізесін бүгіп қонады | |
| Соңы | Тыныс алу жаттығулар арқылы қалыпқа келу.Қалыптастырушы ішкі жиынтық бағалау. | |
| Қосымша ақпарат | ||
| Саралауға – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырмасы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – Физика Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ – мен байланыс.Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).Сыныптың психологиялық ахуал туғызу. |
| Ерекшелеген балаға сараланған тапсырма ұйымдастыру. | Сабақтың басынан аяғына дейін қалыптастырушы бағалау критерийін жасақтауды жоспарлаймын. | |
| Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма ?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Сабақтың мақсаты мен оқу міндетті орындалды.Бүгін оқушылар кіші атта қалай секіруді және «чехарда» ойыны арқылы өз қорқыныштарын жойып,секіруді үйренді.Сабақ орташа деңгейде өтті.Белсенді балаларға сараланған тапсырма беруді үйрендім.Уақытты тиімді пайдаландым. | |
| Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты ) 1: «Жүрекше» шаттық шеңбері. 2:Түрлі түсті гимнастикалық таяқшалармен топқа бөлу. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) ? 1: Бағалау критериін нақты жасақтау. 2:Белсенді балаларға сараланған тапсырма дайындау. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім ? 1:Бейне жазбаға түсіру арқылы АКТ-ні қолдану. 2:Ынталандыру. |
