?олында 4 т?сті шар (?ызыл, сары, к?к, жасыл). Б?л си?ырлы шарлар, жарса? ішінен тапсырма жазыл?ан ?а?аз шы?ады.
Тапсырманы орындау. Фланелеграф.
«Пойызды?» д??гелектерін ??растыру.
-Мына, пойызбен вагондар ?андай пішінді?
-Тік б?рышты.
- Т?сі ?андай?
- Т?сі к?к.
- Вагонны? терезелері ?андай пішінді?
- Тік б?рышты.
- Вагон ?лкен тік б?рышты, терезелері кішкене.
-Тік б?рышты.
- Терезелерді? т?сі ?андай?
- А? т?сті.
Пойызды? д??гелектері бар екен, ал вагонны? д??гелектері жо? екен.
Вагонны? д??гелектерін ??растырайы?.
-Д??гелекті? т?сі ?андай екен? (?ара).
- Пішіні ?андай? Д??гелек ше?берге ??сайды.
Балалар д??гелекті ??растырады.
-Пойыз сапар?а аттану?а дайын болды.
2. Тапсырма. «пойыз ойыны».
Пойыз ж?ргізушісін та?дайды, ролді ?олына ?стап, балалар вагон болды, бір – біріні? белінен ?стап чух – чух – чух деп ж?реді. Музыка ыр?а?ымен, белгіленген стансия?а таяп ?алды? у – у – у деп то?таймыз.
3. Тапсырма «?уырша??а ?й ??растыру».
Балалар біз ?р т?рлі материалдардан, мозайкалардан, пазылдардан ??рылыс материалдардан ?р т?рлі ойыншы?тар ??растырды?.
Просмотр содержимого документа
«Планирование урока на тему: "Пішіндер ?лемі" »
Сабақтың тақырыбы: Пішіндер әлемі
Білім беру саласы: Таным.
Ұйымдастырылған оқу – іс әрекеті: Сенсорика.
Мақсаты: Заттардың ерекше қасиетін, түсін, пішінін, көлемін атап, көрсете білуге тәрбиелеу. Сонсорлық қасиеттеріне зейіндерін аударуға үйрету, ұқсастықтарымен, айырмашылықтарын анықтаудың қарапайым жолдарын қалыптастыру өз еріктерімен қолдануларын бекіту, зат құралдарымен әрекет жасауды, ұсақ, қол моторикасын дамыту.
Көрнекілік: фланелеграф, пойыз, дөңгелектер қара түсті, қалпощ- пилотка, рөл пойыздың, шарлар, мозайкадан жасалған үй, пазл – картина, сурет. Әр түрлі пішіндерден жасалған ойыншықтар, үй, Буратино киімі, балаларға сыйлық, құрылыс заттары, қуыршақ.
Сабақтың барысы:
Шатттық шеңбері
Қолымызды созайық,
Күннен шуақ алайық.
Қуанайық, күлейік.
Шаттанып, біз жүрейік.
Апайларға сәлем берейік.
Балалар орындарына отырады.
Тосын сәт.
Назарларын Буратинаға аударады.
Қолында 4 түсті шар (қызыл, сары, көк, жасыл). Бұл сиқырлы шарлар, жарсаң ішінен тапсырма жазылған қағаз шығады.
Тапсырманы орындау. Фланелеграф.
«Пойыздың» дөңгелектерін құрастыру.
-Мына, пойызбен вагондар қандай пішінді?
-Тік бұрышты.
- Түсі қандай?
- Түсі көк.
- Вагонның терезелері қандай пішінді?
- Тік бұрышты.
- Вагон үлкен тік бұрышты, терезелері кішкене.
-Тік бұрышты.
- Терезелердің түсі қандай?
- Ақ түсті.
Пойыздың дөңгелектері бар екен, ал вагонның дөңгелектері жоқ екен.
Вагонның дөңгелектерін құрастырайық.
-Дөңгелектің түсі қандай екен? (қара).
- Пішіні қандай? Дөңгелек шеңберге ұқсайды.
Балалар дөңгелекті құрастырады.
-Пойыз сапарға аттануға дайын болды.
2. Тапсырма. «пойыз ойыны».
Пойыз жүргізушісін таңдайды, ролді қолына ұстап, балалар вагон болды, бір – бірінің белінен ұстап чух – чух – чух деп жүреді. Музыка ырғағымен, белгіленген стансияға таяп қалдық у – у – у деп тоқтаймыз.
3. Тапсырма «Қуыршаққа үй құрастыру».
Балалар біз әр түрлі материалдардан, мозайкалардан, пазылдардан құрылыс материалдардан әр түрлі ойыншықтар құрастырдық.
-Үйдің үлгісін көрсету, ұсақ құрылыс заттарынан үй құрастыру.
Балаладың жұмысы.
Ойыншықпен ойнау. Үлкен – кіші үйлерді салыстыру.
4. Тапсырма. «Қуыршақ биі»
Мелек пен Әминаның орындауында.
Балалалар бүгін біз тапсырманы толық орындадық. Вагонның дөңгелектерін құрастырдық, ойын ойнадық, қуыршаққа үй жасадық.
Ойын ойнап, ән салмай,
Өсер бала болар ма,
Бала – бақшамыз бізге туған үй,
Ойнап күліп жүрген соң,
Біз бақытты баламыз
Ойнап асыр саламыз.
Буратино сыйлығын таратады. Орындарынан тұрып топқа қайтады.