| 
 | Сынып/ мерзімі | 6 | 
  | Сабақ/тақырыбы | Витаминдер және олардың маңызы | 
  | Сабақтың мақсаты |  Сабақ барысында витаминдер және олардың маңызы туралы түсінік қалыптасады. Дамытушылық: Оқушылар жеке, жұптық, топтық жұмыстар арқылы тапсырмаларды өздігінен меңгерту. Тәрбиелік: Өз бетінше тұжырым, қорытынды жасайды, бір-бірін сыйлай және тыңдай білуге қалыптастырушы бағалау арқылы өзі-өзі реттейді. 
 | 
  | Күтілетін нәтиже | Оқушылар витаминдердің құрылысын, маңызын, қызметін біледі. Оқушылардың танымдық қабілеті артады. | 
  | Сабақтың әдісі 
 | Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, постер, Суреттеу стратегиясы, сұрақ-жауап, шығармашылық жұмыс | 
  
  | Уақыты   | Сабақ кезең/рі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар   | 
  | 3 мин 
 | Кіріспе | «Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын.   
 | Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. 
 |   
 | 
  | 
 2 мин 
 
 | 
 | Оқушыларды өтіп жатқан тақырып бойынша 3 топқа бөлемін. / 1,2,3 деген сандармен / / Топ басшыларына бағалау парағын үлестіру/   
 | Оқушылар 3-топқа бөлінеді:    I топ - «А дәрумендер »    II топ - «В дәрумендер »    III топ – «С дәрумендер » »   | 
 Топ аттары жазылған қағаздар 
 | 
  | 
 
 5 мин 
 | 
 | 
 «Миға шабуыл» әдісі    1.Үй тапсырмасына байланысты тест тапсырмалары орындалады. / 7 сұрақ / 
 
 | 
 1.Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі. 
 
 
 | 
 Оқулық, оқушы дәптері 
 | 
  | 15 мин 
 
   
 | Негізгі бөлім | Жаңа сабақ 1«Суреттеу» стратегиясы бойынша интербелсенді тақтадан жаңа тақырыпқа сәйкес видеокөрсетілім көрсетіп, жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. 2.Жаңа тақырып бойынша қосымша тапсырма үлестіріледі, постер құрастырылады. | 
 1.Видеокөрсетілім көріп, сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын суреттейді. 
 2.Оқушылар оқулықтан беттегі тақырыпты қарап үлестірілген қосымша материалды өз беттерінше оқып меңгереді, диалогтық қарым-қатынасқа түсіп, бірін–бірі сұрақ қою арқылы тексереді . 
 |   АКТ, маркер, плакат 
 
 
 
 | 
  | 12 мин | 
 | I топ-«А дәрумендері»   1-тапсырма: Витаминдердің түрлері және маңызы 2-тапсырма: эссе, өлең жолдврын жазу. |  Постер жасап, өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды.Шығармашылық жұмыс қорғау. | Плакат, маркер, оқулық | 
  | II топ-«В дәрумендері»   1-тапсырма: Майда және суда еритін дәрумендер 2-тапсырма: рөлдік ойын | 
  | III топ-«С дәрумендері»   1-тапсырма Витаминдердің жетіспегенде туындайтын аурулардың түрлері 2-тапсырма: сұхбат алу 
 | 
  | 3 мин | Қорытынды | 1.Сұрақ-жауап арқылы қорытындылаймын.   2. Медбике дәрумендер жетіспеушілігінен туындайтын аурулардың алдын-алу жолдары туралы баяндайды.   
 3. Назар аударайық ! пәнге қатысты қазақша, орысша, ағылшынша: | Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақты пысықтайды. 
 
 | Оқулық, қосымша мәлімет | 
  | 2 мин | Бағалау | Топ басшыларынан бағалау парағын жинау, сыныптасын және өз-өзіне критериалды бағалау жүргіземін. 
 Түрлі-түсті жүрекшелермен формативті бағалау | Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалап шығады. 
 
 Жақсы жауап берген оқушы жасыл түс алады, орташа жауап берген оқушы сары , төмен жауап берген оқушы қызыл түс суреттерін алады. | Бағалау парақшасы.   | 
  | 2 мин | Рефлек сия | Кері байланыс   
 | Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазады. 
 | Стикер   | 
  | 1 мин | Үйге тапсырма беру |  §50 тақырып 227-230 беттерді оқу,232 беттегі кестені толтыру, 123 суретті тадап келу, қарсылас топтарға тест құрастырып келеді. | Күнделікке жазады. | Күнделік   |