|  
 | Сынып/ мерзімі | 8 «ә» 20.02.2018 ж | 
  | Сабақ/тақырыбы | Астың ауыз қуысында қорытылуы | 
  | Сабақтың мақсаты | Астың т ауыз қуысында қорытылуы, тістің құрылысы, күтімі, тісті бұзатын аурулармен емделу жолдары жайлы біледі. Оқушы өздігінен оқып, ой өрістерін тереңдетеді, ізденісін арттырып, шығармашылыққа үйренеді. | 
  | Күтілетін нәтиже | Оқушылардың жаңа мағлұматтар туралы білімдерін кенейеді. Оқушылардың сөйлеу, есте сақтау қабілеттері дамиды. Сілекей буздері бөлетін ферменттердің роліне тәжірибе жүзінде көз жеткізеді. | 
  | Сабақтың әдісі 
 | Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, сұрақ-жауап | 
  
  |  Уақыты   | Сабақ кезең/рі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар   | 
  |  3 мин  
  
  2 мин  
  
  5 мин  
 | Кіріспе | «Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын.   
 Оқушыларды «Мозайка» әдісімен топқа бөлемін. «Ашық микрофон» әдісі    Үй тапсырмасы сұралады. «Ас қорытудың маңызы» тақырыбы бойынша | Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. 
 Оқушылар топқа бөлінеді:   « Ас қорыту жолдары»   «Ас қорыту бездері»   Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыптарды естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі. 
 |   
 
 
  Оқулық 
 | 
  |  15  мин  
  
    
  
  10 мин  
  
  5 мин | Негізгі бөлім | Жаңа сабақ « Ойлан , бірік , бөліс» әдісі 1 топқа   1 . Астың ауыз қуысында қорытылуы 2 Тістің қызметі 2 топқа Сілекей бездері Рефлекс Зертханалық жұмыс   «Сілекей ферменттерінің крахмалға әсері» . 
 | Оқушылар берілген тақырып бойынша жұптасып, топтасып әңгіме жүргізіп жасаған жұмыстарын қорғайды. Өзара диалогтық қарым қатынасқа түсіп, ойларымен бөліседі. 
 |  АКТ Плакат, маркер, оқулық. 
 слайд 
 
 
 су, йод,Петри тиабақшасы, мақта, оралған таяқшалар | 
  |  8 мин | Қорытынды | « Алты қалпақ » әдісі арқылы қорытындылаймын 
 | Қалпақтың түстеріне сәйкес мағынасын ашу , ойларын қорытындылау 
 
 | Оқулық | 
  |  2 мин | Бағалау. | формативті бағалау. 
 | Сабақтан алған көңіл күйлерін смайликтермен көрсету | смайлик | 
  |  3 мин | Рефлек сия | Кері байланыс «Шабадан , еттартқыш, қоқыс жәшігі » бүгінгі сабаққа байланысты стикермен қалдырады. | Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды. 
 | Стикер   | 
  |  2 мин | Үйге тапсырма беру | Астың ауыз қуысында қорытылуы Зерт жұмыстың қорытындысын жазу | Күнделікке жазады. Зерт жұмыс дәптері | Күнделік ,дәптер |